Jako drugą zobaczymy grupę C. A w niej reprezentować nasz kraj będzie Team ESCA Gaming. Natomiast zadanie będzie niesamowicie trudne, gdyż marlon i spółka trafili na najlepsze drużyny z dwóch pierwszych koszyków.

1. Fnatic TQ (🇪🇸 Oscarinin 🇩🇰 MAXI 🇵🇹 Baca 🇩🇪 BEAN 🇵🇹 Rhuckz)

Fnatic TQ jest absolutnym fenomenem tego roku w europejskich ligach regionalnych. Według wielu osób byli faworytami do mistrzostwa ligi hiszpańskiej. Natomiast chyba nikt nie spodziewał się, że zdominują ją w takim stylu. W fazie zasadniczej LVP Superligi długo byli niepokonani, a skończyli ją z wynikiem 16-2. Każdy z zawodników grał przebojowo i pokazywał, że jest topką na swojej pozycji, a najwięcej nagród MVP mapy zebrał Oscarinini, bowiem aż siedem. W play-offach forma FNTQ bardzo się nie zmieniła, toteż bezproblemowo wygrali 3-1 z Barcą eSports i 3-0 z BISONS ECLUB.

2. Team BDS Academy (🇵🇱 Agresivoo 🇫🇷 Sheo 🇵🇹 Xico 🇸🇮 Crownshot 🇵🇱 Erdote)

Nieco gorzej szło Team BDS Academy w LFL. Jednak na wstępie należy zaznaczyć, że liga francuska jest mocniejsza od hiszpańskiej. Agresivoo i spółka zajęli trzecie miejsce w fazie zasadniczej, a w fazie pucharowej poszli prosto po finał. Na początku pokonali 3-1 GamersOrigin, by potem po zaciętej serii wygrać 3-2 z Vitality.Bee. Za to w ostatnim tygodniu zwyciężyli 3-1 z Karmine Corp i doprowadzili do piątej mapy w grze na LDLC OL, gdzie niestety przegrali. Także z pewnością również będą mocni i jeśli nie wyjdą z grupy, to będzie to sensacja. A przy dobrych wiatrach powinni się liczyć w walce o triumf w całym turnieju.

3. Team ESCA Gaming (🇵🇱 HeSSZero 🇵🇱 xeonerr 🇵🇱 Mrozku 🇵🇱 HARPOON 🇵🇱 marlon)

Odnośnie do polskiej formacji to z pewnością będę jej bardzo kibicował w każdym meczu. Jednak grupa trafiła się bardzo ciężka. Także z każdego zwycięstwa Team ESCA Gaming, czy nawet z każdej równej gry powinniśmy być dumni. Uważam, że naszych stać na wygranie z Bifrost, czy urwanie pojedynczej mapy na top2, a to już może dać cień szansy na awans. Być może zobaczymy jakieś dogrywki i nasi dadzą radę. Natomiast nie ma co się napalać na wielkie sukcesy. Cieszmy się grą biało-czerwonych, a jestem przekonany, że zaprezentują się dobrze.

4. Bifrost (🇬🇧 Shikari 🇩🇰 Cboi 🇳🇱 Furuy 🇵🇱 Odi11 🇪🇸 DuaLL)

Na ostatnim miejscu w power rankingu umiejscowiłem Bifrost. Jednak myślę, że Odi11 i spółka stać na namieszanie tak samo, jak TEG. Norweska formacja ma też ten plus, że jest już rozgrzana i być może w pierwszym tygodniu będzie zaskakiwać. BFR wyglądało solidnie w NLC, a w fazie Play-In EUM przegrywało tylko na UOL Sexy Edition. Każdy będzie musiał na nich uważać.

Terminarz grupy C:

  • Czwartek: 19:00 Team BDS Academy vs Team ESCA Gaming, 22:00 Fnatic TQ vs Bifrost
  • Piątek: 19:00 Team ESCA Gaming vs Fnatic TQ, 21:00 Bifrost vs Team BDS Academy
  • Niedziela: 19:00 Team ESCA Gaming vs Bifrost, 22:00 Fnatic TQ vs Team BDS Academy
  • W sobotę 23 kwietnia odbędzie się runda rewanżowa.