Wbrew oczekiwaniom w pierwszym meczu play-offów nie byliśmy świadkami wielkich emocji. GameWard w końcu udowodniło swoją doskonałą formę i rozgromiło 3-0 X7 Esports. Tym samym Czekolad i spółka meldują się w półfinale.

GameWard 1-0 X7 Esports

Akali / Vi / Swain / Sivir / Amumu – Aatrox / Sejuani / Ahri / Twitch / Yuumi

Już pierwsza mapa była sporym stompem. Akabane cały czas skutecznie grał wokół dolnej alei, a Czekolad wysolował Tempt'a na midzie. Natomiast dopiero w 17 minucie zadziało się coś więcej na górnej alei. Wtem Kamilius wszedł w przeciwnika i wraz z Melonikiem go wyeliminowali. Także od tamtego momentu na każdej linii dominowało GameWard. A w walkach drużynowych masę obrażeń zadawali Innaxe oraz Czekolad.

X7 Esports 0-2 GameWard

Aatrox / Trundle / Ahri / Zeri / Yuumi – Gnar / Vi / Sylas / Seraphine / Leona

Druga odsłona serii przebiegała trochę inaczej, gdyż pierwszą krew po zejściu Akabane zgarnął Melonik. Natomiast we wszelkich potyczkach drużynowych Vi w rękach francuskiego leśnika była nie do zatrzymania. Natomiast kompozycja GW miała tylko możliwość wyłapywania rywali, że ci nie mogli czuć się bezpiecznie nawet w swojej bazie. Zwłaszcza w wąskich przejściach Czekolad i spółka byli nie do zatrzymania i z łatwością wygrali rozgrywkę.

GameWard 3-0 X7 Esports

Aatrox / Wukong / Swain / Seraphine / Amumu – Jayce / Trundle / Sylas / Ezreal / Rakan

Trzecia mapa również była świetnym spektaklem w wykonaniu Akabane. Co nie schodził on na środkową oraz dolną aleję, to akcje kończyły się zabójstwami dla GameWard. Później jednak pierwszy raz na przestrzeni całej serii X7 Esports potrafiło odpowiadać pojedynczym eliminacjami, a nawet wygrało jedną walkę drużynową. Natomiast to było za mało i w kluczowej walce drużynowej przy starszym smoku bohaterem okazał się Melonik. Polak zgarnął potwora, a także zadawał mnóstwo obrażeń, wysadzając swoich oponentów.

W półfinale GameWard zagra ze zwycięzcą meczu Team BDS Academy vs Vitality.Bee. Także mimo dzisiejszego meczu faworytem będą ich przeciwnicy, aczkolwiek liczę na wyrównane starcie.