Po pierwszej rundzie fazy grupowej EU Masters Spring 2022 w większości grup wiemy całkiem wiele. Natomiast w dniu rewanżowym zawsze występują jakieś zaskoczenia i na to liczymy. A także oczywiście na to, że Ultraligowe ekipy bez większych problemów awansują.

W grupie A byliśmy świadkami kilku zaskoczeń. Najpierw greckie We Love Gaming zwyciężyło z Entropiq. Natomiast potem Czesi pokonali Barcę eSports. A na koniec dnia włoskie Macko Esports wygrało z WLG po pencie HawHaw'a na Zileanie. W zbiorze B sytuacja wygląda bardziej przejrzyście. Unicorns Of Love i Bifrost z łatwością ogrywają inne ekipy i walczą pomiędzy sobą o pierwsze miejsce. W poniedziałek górą w bezpośrednim starciu było USE, ale już dziś zobaczymy rewanż. Natomiast oba zespoły muszą uważać na eSubę z bilansem 1-2. W polskich grupach sytuacja jest jeszcze bardziej jasna. Francja (Vitality.Bee i Karmine Corp) ma same zwycięstwa na koncie. Drużyny Ultraligowe (Iron Wolves i Zero Tenacity) zajmują drugie miejsca z wynikami 2-1. Za to Portugalczycy walczą z ekipami z Beneluxu o trzecie miejsce. W grupie C górą nad FTW było GENK, a w zbiorze D EGN zatriumfowało nad mCon.

Dzień rozpoczniemy spotkaniami polsko-portugalskimi. O 17:00 najciekawiej zapowiada się starcie Zero Tenacity vs EGN Esports. Przy dobrych wiatrach nasi już w nim mogą sobie zapewnić awans do baraży. Za to później o 18:00 o spore przybliżenie się do tego celu powalczy Iron Wolves. Czypsy i spółka zagrają z For The Win Esports. 19:00 będzie idealnym momentem na odsapnięcie, choć zawsze można zerknąć na spotkanie Barcy z Macko Esports. Natomiast o 20:00 zobaczymy aż natłok godnych uwagi meczów. Bifrost spróbuje się zrewanżować UOL Sexy Edition. Iron Wolves spróbuje tego samego z Vitality.Bee. Za to Z10 powalczy o przybliżenie się do top1 w meczu z Mcon. O 21:00 emocjonujące może być zaś spotkanie IW z GENK. Być może będzie to mecz o awans, więc warto oglądać. A o 22:00 zobaczymy starcia Zero Tenacity kontra Karmine Corp oraz Entropiq vs Barca eSports. Będzie się działo.