Za nami mecz, który prawie całkowicie przekreśla szansę AGO Rogue na awans do ćwierćfinałów EU Masters Summer. Polacy muszą teraz liczyć na porażkę LDLC OL i wygrać trzy spotkania, w tym dwa właśnie na Francuzów.

Przed startem spotkania AGO Rogue było w bardzo trudnym położeniu. Polacy mieli rekord 1-2, gdy X7 Esports prowadziło z bilansem 3-0, a LDLC miało wynik 3-1. To oznaczało, że nasi muszą dziś wygrać przynajmniej dwa starcia, by doprowadzić do dogrywek, a najlepiej wszystkie być górą we wszystkich trzech spotkaniach. Za to X7 potrzebowało już tylko jednej wygranej na RGO lub LDLC.

AGO Rogue 0-1 X7 Esports

Ornn / Jarvan IV / Azir / Lucian / Nami – Yone / Sejuani / Akali / Aphelios / Lulu

Gra zaczęła się nieco lepiej dla X7 Esports. Co prawda AGO Rogue wzięło podniebnego smoka, a Lucker prowadził farmą na dolnej alei. Jednak przy Heroldzie zbyt głęboko wszedł Rabble, a potem dołączył do niego Sinmivak i tym samym Chasy i Tempt dostali po eliminacji. Potem zaś X7 podjęło oceanicznego potwora, a na bocie byliśmy świadkami wymiany jeden za jeden. Także wtedy jeszcze nie było źle, aczkolwiek niedługo po tym znów wyłapany został Rabble, a na dolnej alei to samo stało się z Nite'em. Ponadto RGO wymieniło piekielnego smoka za Herolda, którego użyło w słaby sposób.

Pierwsza walka drużynowa trwała dość długo, gdyż zaczęła się przy Nashorze, a skończyła obok jamy smoka. Natomiast w niej olrzbymie obrażenia zadał Tempt i jego ekipa zgarnęła punkt duszowy. Kluczowa zaś była walka, która odbyła się chwilę później. W niej od razu wyłapany został Nite, a na dodatek później Lucker upadł od Kasing'a. Za to już w 32 minucie było tak naprawdę po wszystkim. Polakom co prawda udało się wyłapać przeciwnego środkowego. Jednak podczas tego X7 Esports wzięło czwartego smoka i odwróciło się na naszych, eliminując ich.

Jednak potem stał się cud. AGO Rogue wygrało walkę drużynową, mając stratę dziesięciu tysięcy sztuk złota i zgarnęli starszego smoka. Po tym nasi poszli po bazę rywali, aczkolwiek pod inhibitorem zostali wyłapani i to X7 poszło po ich nexus. To jeszcze nie koniec AGO Rogue na tym turnieju. Nasi muszą teraz wygrać z Anorthosis Famagusta Esports oraz z LDLC OL, a także liczyć na porażkę Francuzów w meczu z X7. Wtem zobaczymy dogrywkę właśnie z LDLC.