Faza grupowa Play-In już minęła. W grupach C i D wygrywały ekipy z LFL. Natomiast z Ultraligowych ekip Iron Wolves awansowało, a Zero Tenacity niestety odpadło. W pozostałych zbiorach zwyciężały UOL Sexy Edition i Barca eSports. A już jutro odbędą się baraże o main event.

17:00 🇫🇷 Vitality.Bee (JacTroll) vs 🇵🇹 EGN Esports

W jednym z pierwszych starć faworyt jest zdecydowany. VITB co prawda miało trochę gorszy drugi dzień, aczkolwiek to wciąż topowa drużyna z najlepszej europejskiej ligi regionalnej. JacTroll i spółka mają dużo lepszy skład od EGN Esports, więc powinni rozgromić Portugalczyków. Innego wyniku niż 2-0 nawet sobie nie wyobrażam.

17:00 🇪🇸 Barca eSports vs 🇳🇴 Bifrost (Odi11)

Drugie spotkanie o 17:00 jest dużo bardziej wyrównane na papierze i ciężko w nim wskazać faworyta. Także polecam oczywiście oglądać to spotkanie i sam będę pisał właśnie o nim. W fazie grupowej co prawda dywizja League of Legends FC Barcelony wygrała swoją grupę. Jednak w nie zbyt zadowalającym stylu. BAR w wielu meczach musiało się trochę namęczyć, a jeden nawet przegrali z Entropiq. Za to BFR trzykrotnie zestompowało rywali, raz ledwie zwyciężyło na Vallance i uległo dwukrotnie z UOL Sexy Edition. Także o świetnym stylu na razie też tu nie ma mowy. Natomiast BO3 rządzi się swoimi prawami, a Barcelona w play-offach ligi hiszpańskiej wygrała tylko jedną mapę na siedem. Z drugiej strony Odi11 i spółka ograli się dużo bardziej i mieli rekord 5-6 w NLC.

20:00 🇫🇷 Karmine Corp vs 🇱🇹 Iron Wolves

O 20:00 zobaczymy spotkanie najbardziej interesujące polskich fanów. Iron Wolves po znakomitej końcówce fazy grupowej ma prze sobą bardzo ciężkie wyzwanie. Gdyby nasi trafili na Barcę czy nawet na USE, to można by było uwierzyć w ich szanse na awans. Natomiast z Karmine Corp będzie bardzo ciężko. Ekipa Rekkles'a zwyciężyła wszystkie mecze w fazie grupowej i nikt nawet nie był blisko zagrożenia Francuzom. Drużyna trenowana przez Marina będzie musiała wytoczyć najcięższe działa.

20:00 🇩🇪 UOL Sexy Edition (iBo) vs 🇨🇿 Entropiq (Moskal)

Ostatnie opisywane przeze mnie spotkanie raczej potoczy się podobnie, jak pierwsze, czyli można przewidywać szybkie 2-0. UOL Sexy Edition radziło sobie doskonale w fazie grupowej i wygrało wszystkie swoje spotkania. Z drugiej strony Entropiq toczyło co prawda równe boje z Barcą. Jednak z Grekami dwukrotnie przegrali, więc nie powinni zagrozić Jednorożcom.