Na razie na EU Masters LFL jest nie do zatrzymania. Jedynie Team BDS Academy nie wyszło z grupy. Natomiast LDLC OL i Karmine Corp rozgromili swoich przeciwników w ćwierćfinałach. A już jutro to samo spróbuje zrobić Vitality.Bee.

🇫🇷 LDLC OL 3-0 🇮🇲 X7 Esports

Pierwsza seria play-offów EU Masters była uważana za przedwczesny finał. Jednak tak nie wyglądała. LDLC OL z łatwością się przejechało po przeciwnikach. Eika i spółka wygrali pierwszą i trzecią grę w mniej niż 25 minuty. A tylko druga odsłona serii była jakkolwiek wyrównana, aczkolwiek w kluczowych walkach francuski środkowy orał oponentów na Ahri. Co ciekawe na trzeciej mapie pokazał on swojego Malzahara, który wyglądał bardzo mocno.

🇫🇷 Karmine Corp 3-1 🇩🇪 UOL Sexy Edition

Pierwsza mapa serii Karmine Corp kontra UOL Sexy Edition była istnym młynem. Raz na prowadzeniu było KC, a raz USE. Natomiast o zwycięstwie Jednorożców zadecydowała znakomita flanka Ruby'ego. Jednak na tym koniec dobrych wiadomości dla USE. W następnych mapach Rekkles i spółka wygrywali w 30, 27 i 31 minut. A Szwed zaprezentował się Aphelios'em, Miss Fortune i Xayah.

🇫🇷  Niedziela 17:00 Vitality.Bee vs 🇪🇸 Fnatic TQ

Już jutro o 17:00 odbędzie się ostatnie ćwierćfinałowe starcie i mam nadzieję, że najrówniejsze. Czwarty seed z Francji podejmie pierwszy z Hiszpanii. Natomiast ja uważam, że to Vitality.Bee będzie tu lekkim faworytem. JacTroll i spółka są bardziej ograni, gdyż w LFL mieli mnóstwo równych sobie przeciwników. Za to FNTQ dopiero będzie się mierzyć z solidnymi ekipami. Wcześniej mieli do tego okazje tylko w grupie, ale tam występuje format BO1. Ja obstawiałbym tu 3-1 dla Pszczółek.