Niestety to już koniec przygód AGO Rogue na letniej edycji EU Masters Summer 2022. AGO Rogue po dość młynowej rozgrywce przegrało z Anorthosis Famagusta Esports i maksymalnie zajmie trzecie miejsce w grupie.

AGO Rogue 0-1 Anorthosis Famagusta Esports

Kennen / Xin Zhao / Azir / Draven / Renata – Sejuani / Vi / Ahri / Kalista / Leona

Gra zaczęła się nieco lepiej dla Anorthosis. Co prawda pierwszą krew na środkowej alei po zejściu Rabble'a zgarnął Nite'a, a potem zobaczyliśmy wymianę jeden za jeden. Jednak potem na midzie ze skutecznym wejściem pojawił się Daglas. A później polski leśnik wziął Herolda i wraz z Goldento4st'em zniszczyli wieżę na górnej alei i podjęli hextechowego smoka. Ponadto potem ANO wyłapało jeszcze dwóch naszych, a w pierwszej walce drużynowej było bardzo równo. Kluczowa była zaś walka przy Baronie, gdyż w niej zabójstwo i mnóstwo złota zdobył Lucker. A potwora na całe szczęście zgarnął Sinmivak.

Niestety to jednak byłoby na tyle dobrych wiadomości dla Polaków. W następnych trzech walkach raz po raz wyłapywani byli Nite lub Lucker i nasza kompozycja nie miała obrażeń. Grecy oficjalnie wyeliminowali nas z EU Masters Summer 2022 i ostatnią nadzieją Ultraligi pozostaje mające rekord 0-3 w grupie A Zero Tenacity. Już za chwilę X7 Esports zagra LDLC OL w meczu o pierwsze miejsce w grupie. Jeśli wygrają Francuzi to prawdopodobnie będziemy świadkami dogrywki. A jeśli zwycięży X7, to będzie to koniec meczów o stawkę na dziś.