Trzeba to sobie powiedzieć wprost. Tak słabego EU Masters w wykonaniu polskich drużyn jeszcze nie było. Illuminar Gaming odpadło w fazie Play-In, Zero Tenacity ma aktualnie rekord 0-3, a AGO Rogue również jest o krok od odpadnięcia.

X7 Esports 1-0 AGO Rogue 

Aatrox / Vi / Azir / Zeri / Renata Glasc – Ornn / Trundle / Ziggs / Ezreal / Ashe

Mecz od początku był całkiem wyrównany. Pierwszą krew i pierwszego smoka zgarnęło co prawda X7 Esports. Ponadto brytyjska formacja wzięła Herolda, a z nim opancerzenia wież. Jednak Polacy odpowiadali eliminacjami na dolnej alei, które zgarniał Lucker. Niestety potem X7 podjęło kolejnego Herolda, a z nim prawie dwie wieże na środowej alei. W dodatku gracze akademii Łotrzyków raz po raz byli wyłapywani, a nasi przeciwnicy powiększali swoją przewagę. Ciężko było znaleźć jakiś cień nadziei, chociaż w jednej sytuacji przy smoku Lucker i spółka pokazali siłę swojego obijania i X7 się wycofało, by nie ryzykować.

Po walce drużynowej w 30 minucie było jednak już po wszystkim. Chasy i Atilla zadali mnóstwo obrażeń i X7 Esports zwyciężyło 5-0 i zgarnęło smoka oraz Nashora. A potem Brytyjczycy byli już nie do powstrzymania i poszli po zakończenie rozgrywki. Niestety AGO Rogue się nie udało i polskie formacje mają łącznie na tym turnieju bilans 3-9. We wtorek Sinmivak i spółka zagrają rewanże. Awansować będzie bardzo ciężko, gdyż X7 ma wynik 3-0, a drugie w grupie B jest LDLC OL z dwoma wygranymi na koncie.