Po fatalnym starcie drugiego dnia EU Masters Spring 2022 bodaj na chwilę możemy odetchnąć z ulgą. Iron Wolves w świetnym stylu zwyciężyło z Vitality.Bee, a chwilę później zcomebackowało na KRC Genk Esports. Czypsy i spółka mają jeszcze szanse nawet na pierwsze miejsce w grupie C.

Vitality.Bee 0-1 Iron Wolves

Akali / Lee Sin / LeBlanc / Zeri / Pyke – Kennen / Trundle / Ahri / Lucian / Nami

Tego starcia niestety nie oglądałem w pełni, gdyż w trakcie leciały dwa inne interesujące spotkania. Jednak końcówka mapy była najciekawsza, ponieważ IW wyglądało znakomicie. Nasi wygrali walki drużynowe przy Baronie i starszym smoku, a dzięki temu zatriumfowali w całym, 41-minutowym meczu.

Iron Wolves 1-0 KRC Genk Esports

Ornn / Hecarim / Ahri / Lucian / Yuumi – Gnar / Viego / LeBlanc / Aphelios / Nautilus

Starcie z belgijską formacją zaczęło się dla naszych tragicznie. KRC Genk Esports przodowało na każdej linii, a nasi nie wiedzieli za bardzo jak odpowiedzieć. Iron Wolves udało się wrócić do gry i ją zwyciężyć po sekwencji dobrych zagrań. Najpierw wyłapali przeciwny botlane i wzięli Nashora. A potem fenomenalnie weszli w rywali na środku. Genialnych superumiejętności użyli Kakan oraz Souli, a Yashiro rozstrzelał rywali. Po tym nasi wzięli inhibitor, cofnęli się i ruszyli na górną aleję. A z niej zaś już nie zeszli, gdyż znów fenomenalnie rozpracowali Belgów i poszli po nexus.

Iron Wolves ma już pewny awans do baraży. Jednak mają też szansę na pierwsze miejsce w grupie. Jeśli Vitality.Bee przegra z FTW, to zobaczymy dogrywkę. A jeszcze ciekawiej dzieje się w grupie D, gdyż możemy zobaczyć tam potrójne dogrywki. Jak Zero Tenacity wygra z Karmine Corp, to po prostu awansuje. Za to, jeśli przegra, to ujrzymy wspomniane dogrywki. Zapraszamy do oglądanie, ponieważ będzie się jeszcze dzisiaj sporo działo.