Już o 17:30 Illuminar Gaming zagra najprawdopodobniej najważniejszy swój mecz w fazie grupowej EU Masters. Zwycięstwo z Fnatic Rising znacznie przybliży naszych do awansu do ćwierćfinału.

Po pierwszym tygodniu rozgrywek w grupie C na czele są ex aequo trzy ekipy. Illuminar Gaming zwyciężyło na Fnatic Rising. FNC.R pokonało BIG. Za to Niemcy wygrali z Polakami. Jednak dwa pierwsze z wymienionych meczów były wyrównane, a ten ostatni trwał zaledwie 23 minuty. Dlatego uważam, że Berlin International Gaming to faworyt do pierwszego miejsca. Melonik i spółka przegrali tylko pierwsze swoje spotkanie. Za to drugie miejsce powinno wywalczyć Illuminar Gaming. Lequ i spółka są w stanie to zrobić.

Gorzej poszło Zero Tenacity. Drużyna Wojtusia i Nahovsky'ego przegrała swoje wszystkie trzy spotkania, aczkolwiek nie bez walki. ZT w starciu z każdym zespołem miało swoje momenty. A najlepiej spisują się mihai i Ryuzaki. Na pewno nie można lekceważyć mistrza ligi bałkańskiej.

Tak prezentuje się terminarz rundy rewanżowej w grupie B:

  • 16:30 🇷🇸 Zero Tenacity vs 🇩🇪 BIG
  • 17:30 🇬🇧 Fnatic Rising vs 🇵🇱 Illuminar Gaming
  • 18:30 🇬🇧 Fnatic Rising vs 🇷🇸 Zero Tenacity
  • 19:30 🇵🇱 Illuminar Gaming vs 🇩🇪 BIG
  • 20:30 🇷🇸 Zero Tenacity vs 🇵🇱 Illuminar Gaming
  • 21:30 🇬🇧 Fnatic Rising vs 🇩🇪 BIG

Zdecydowanie jest to znakomite ułożenie meczów, ponieważ sprawia, że każdy będzie o stawkę. Co prawda, jeśli Illuminar Gaming wygra z Fnatic Rising to znacznie się przybliży do awansu. Jednak dalej, by awansować będzie musiało albo wygrać z BIG, albo poczekać na starcie FNC.R z niemieckim przeciwnikiem. A jak jakąś niespodziankę sprawi ZT, to już w ogóle namiesza w sytuacji w grupie B.