Już w poniedziałek staruje główna faza EU Masters, więc my ruszamy z omówieniami poszczególnych grup. Skupimy się w nich na wszystkich drużynach, ułożonych w power rankingu od najlepszej do najgorszej w danym zbiorze.

Grupa A jest istną definicją grupy śmierci. Każda drużyna w niej jest czołówką sceny europejskich lig regionalnych i każda może powalczyć o awans. W zbiorze A grają mistrzowie mocnych Prime League i Ultraligi oraz wicemistrz jeszcze silniejszej hiszpańskiej Superligi, a także trzecie miejsce z najmocniejszego LFL. To świadczy o równym rozkładzie sił, więc możemy się spodziewać zaciętych spotkań.

1. Vitality.Bee (🇩🇰 Szygenda 🇫🇷 Skeanz 🇩🇪 Diplex 🇸🇪 Jeskla 🇵🇱 JacTroll)

Uważam, że największe szanse na awans z grupy A ma mimo wszystko Vitality.Bee. Pszczółki zajęły trzecie miejsce w bardzo silnej lidze francuskiej, ale po porażce 2-3 z LDLC OL. Za to wcześniej gładko pokonały 3-0 Misfits Premier oraz 3-1 GameWard. Warto też wspomnieć o tym, że VITB podczas poprzedniej edycji EU Masters dotarło do półfinału, po kapitalnym zwycięstwie 3-0 z Fnatic TQ i dopiero tam uległo 2-3 w meczu z Karmine Corp. Teraz formacja ma za sobą fazę Play-In, gdzie bez problemów wygrała wszystkie osiem swoich map i awansowała dalej. Także JacTroll i spółka powinni wygrać grupę i z pewnością celują w zwycięstwo w całym turnieju. Dlatego myślę, że stracą maksymalnie dwie mapy.

2. Unicorns Of Love Sexy Edition (🇩🇪 Scarface 🇩🇪 Lurox 🇰🇷 Ruby 🇱🇻 Shiganari 🇺🇸 Winsome)

Dużo ciężej wskazać drużynę, która zajmie drugie miejsce w grupie, aczkolwiek myślę, że będzie to USE. Jednorożce były najlepszą drużyną z Niemiec na ostatnim EUM. Wtem Lurox i spółka zaczynali od fazy Play-In, gdzie wygrali wszystkie osiem map, a w grupie main eventu przegrywali jedynie na LDLC OL. Dopiero na ćwierćfinale skończyła się ich droga, ponieważ ulegli 1-3 w starciu z Karmine Corp. Natomiast w off-sezonie ze składu odszedł iBo, a do tego zmieniła się też dolna alejka. Jednak USE dalej grało bardzo dobrze i wygrało fazę zasadniczą, a play-offy PRM były prawdziwym pokazem siły. Jednorożce zwyciężyły 3-0 z SK Gaming Prime oraz 3-1 z Schalke 04. Także uważam, że z taką formą powinni móc wygrać z każdym w tej grupie, choć na papierze mają trochę słabszy skład od VITB.

3. Zero Tenacity (🇭🇺 mumus100 🇷🇸 Ryuzaki 🇵🇱 Sebekx 🇧🇬 Vzz 🇵🇱 Wojtuś)

Najgorzej na papierze zaś w tej grupie wygląda skład Zero Tenacity. Jednak bardzo im kibicuję i widzę potencjał na to, że ugrają z dwie, a może nawet trzy mapy. Jeszcze pół roku temu bym pisał, że ekipa trenowana przez Nahovsky'ego w takiej grupie na pewno nie wygrałaby nic. Natomiast u Z10 widać, że bootcamp w Korei Południowej przyniósł skutki i ekipa się rozwinęło jako drużyna. Co prawda nie było tego widać na początku fazy zasadniczej w Ultralidze, aczkolwiek później formacja się przebudziła, a play-offy były prawdziwym pokazem mocy. Zero Tenacity wygrało 3-0 z Illuminar Gaming i z AGO Rogue. Jednak z tymi pierwszymi widać było pewne braki w początkowej fazie gry, a akademia Łotrzyków pierwsze dwie mapy grała z analitykiem zamiast Nite'a. Mimo to wygrane, to wygrane i uważam, że Sebekx i spółka mają potencjał, by coś wskórać w tym zbiorze.

4. Giants (🇪🇸 Th3Antonio 🇬🇧 Maxlore 🇮🇹 Jizuke 🇩🇪 Keduii 🇳🇱 Advienne)

Na końcu power rankingu umieściłem Giants. Jednak uważam tę drużynę za największą zagadkę całego turnieju. Patrząc na większość graczy, to jest to formacja z olbrzymim potencjałem. Natomiast Maxlore i Jizuke już nie są aż tak mocni, jak kiedyś, a Th3Antonio to najsłabsze ogniwo i inne zespoły mogą to wykorzystać. Z drugiej strony GIA w hiszpańskiej Superlidze było najlepsze w formacie BO1 i zwyciężyło fazę zasadniczą z bilansem 13-5. A w fazie pucharowej wygrało 3-0 z BISONS ECLUB i przegrało 0-3 oraz 1-3 z Team Heretics. Wszystko będzie zależało od formy dnia, z resztą nie tylko GIA, ale wszystkich ekip z grupy śmierci.

Tak prezentuje się terminarz grupy A na EU Masters Summer 2022:

  • Poniedziałek: 19:00 Giants vs Zero Tenacity, 22:00 UOL Sexy Edition vs Vitality.Bee
  • Środa: 18:00 Zero Tenacity vs Vitality.Bee, 22:00 UOL Sexy Edition vs Giants
  • Czwartek: 19:00 Zero Tenacity vs UOL Sexy Edition, 20:00 Vitality.Bee vs Giants
  • W czwartek ósmego września odbędzie się runda rewanżowa grupy A