Na koniec dzisiejszego dnia rozgrywek EU Masters zobaczymy grupę D, czyli grupę śmierci. Wszystkie drużyny w niej mają spore szanse o awans, jednak to uda się tylko dwóm. Zaczynamy zaciętą walkę.

Obrońca tytułu mistrza EUM — Karmine Corp. Mistrz ligi hiszpańskiej — Vodafone Giants. Dwukrotny mistrz ligi włoskiej — Macko Esports. Rozpędzone po świetnej fazie Play-In mousesports. Tak prezentuje się skład grupy D na EU Masters Summer 2021.

Największym faworytem jest oczywiście Karmine Corp. Ekipa Cinkrofa mimo przegranego finału LFL z Misfits Premier wygląda bardzo mocno. Na odbudowanie KC zwyciężyło 3-2 z Team Vitality w finałach sezonu ligi francuskiej i 4 października zagra rewanż z MSFP. Jednak wcześniej odbywa się EU Masters, gdzie Francuzi będą musieli pokonać kilka również solidnych drużyn w grupie.

Ciężko wskazać drugą drużynę, aczkolwiek myślę, że tą może być MOUZ. Czekolad i spółka mają za sobą znakomitą fazę Play-In, gdyż dwukrotnie pokonali AGO Rogue, eSubę oraz SINNERS Esports. A jak wiemy zespoły świetnie radzące sobie w pierwszej fazie EUM, potrafią wygrywać także w kolejnych.

Natomiast na drodze stoją również mistrzowie Hiszpanii oraz Włoch. Vodafone Giants zwyciężyło 3-2 z Cream Real Betis. A następnie pokonało 3-1 z Movistar Riders oraz UCAM Esports Club w play-offach LVP. Jest to spora niespodzianka, ponieważ tacy zawodnicy, jak Kasing, Attila, czy Antonio, to już dinozaury esportowej sceny, a i tak dalej sobie radzą z młodziakami.

Wszystko dopełniają reprezentanci Italii. W składzie Macko Esports dalej środkowym jest Sebekx, który także jest już weteranem sceny, a mimo to przeżywa drugą młodość. Zdobył dwa tytuły MVP serii oraz nagrodę MVP całego letniego splitu. A znany jest aktualnie z niekonwencjonalnych wyborów jak Annie, Nasus, Nocturne, Tryndamere czy Ezreal.

Tak prezentuje się pełny terminarz pierwszego tygodnia grupy A:

Poniedziałek:

  • 20:30 🇮🇹 Macko Esports vs 🇪🇸 Vodafone Giants
  • 21:30 🇩🇪 mousesports vs 🇫🇷 Karmine Corp

Wtorek:

  • 20:30 🇩🇪 mousesports vs 🇮🇹 Macko Esports
  • 21:30 🇫🇷 Karmine Corp vs 🇪🇸 Vodafone Giants

Środa:

  • 20:30 🇮🇹 Macko Esports vs 🇫🇷 Karmine Corp
  • 21:30 🇩🇪 mousesports vs 🇪🇸 Vodafone Giants