Za nami już wszystkie mecze fazy Play-In EU Masters Summer 2022. Natomiast po nich poznaliśmy wszystkie grupy main eventu turnieju. Zero Tenacity będzie miało bardzo ciężką przeprawę, a AGO Rogue ma trochę łatwiej.

Pierwsza gra serii GameWard vs KRC Genk Esports była bardzo wyrównana. Jednak to za sprawą wielu błędów ze strony francuskiej formacji, która była w pewnym momencie bardzo blisko porażki. Natomiast w kluczowych momentach swym geniuszem wykazali się Melonik i Innaxe, prowadząc swój zespół do zwycięstwa. Druga gra już nie przysporzyła tylu emocji i GameWard poszło po pewne 2-0. Jeszcze bardziej jednostronne było spotkanie Vitality.Bee vs eSuba. Pszczółki dopięły swego i zakończyły fazę Play-In bez przegranej mapy na koncie. Za to Jeskla na przestrzeni całej serii zdobył aż 30 zabójstw. Trochę skromniejsze w statystykach, ale za to szybsze było starcie SK Gaming Prime kontra White Dragons, w którym niemiecka formacja zdominowała przeciwników.

Zaraz po wspomnianych meczach rozpoczęło się dolosowanie awansujących drużyn do grup. Do zbioru A dołączyło Vitality.Bee i już można oficjalnie go nazwać zbiorem śmierci. JacTroll i spółka mierzyć się będą z Zero Tenacity, Unicorns Of Love Sexy Edition oraz z Giants. Także ciężko tutaj wskazać jednego faworyta, choć myślę, że największą szansę na awans powinny mieć Pszczółtki i Jednorożce. Solidnie wygląda również grupa B z LDLC OL, AGO Rouge i X7 Esports. Jednak do niej dołączyło Anorthosis Famagusta Esports, więc trochę gorsza na papierze drużyna. Natomiast prostsze do wytypowania powinny być zbiory C i D. W tym pierwszym grają bardzo mocne Team Heretics i Team BDS Academy i słabsze SK Gaming Prime oraz Valiance. Za to w grupie D do Dusty, Schalke 04 i Macko Esports dołączyło GameWard. Szersze omówienie grup postaram się jeszcze umieścić na stronie, aczkolwiek nie będzie to łatwe, gdyż main event startuje już pojutrze.