O ile w pierwszym dniu fazy głównej EU Masters wygrywali sami faworyci. To wczoraj byliśmy świadkami dwóch zaskoczeń po fenomenalnych spotkaniach. A co najważniejsze Team ESCA Gaming wygrała.

W czwartek Team ESCA Gaming po walce przegrała z Team BDS Academy. A w drugim meczu również wygrał faworyt, gdyż Fnatic TQ zwyciężyło z długo broniącym się Bifrost. W obu spotkaniach triumfatorzy cały czas kontrolowali rozgrywkę, aczkolwiek musieli się trochę namęczyć. Także był to dobry prognostyk przed wczorajszym meczami.

Natomiast te zdecydowanie dowiozły. O 19:00 TEG zmierzyło się z akademią Pomarańczowych. To spotkanie zaczęło się genialnie dla FNTQ, ponieważ ci szybko zdobyli przewagę na górze oraz dole mapy, a ponadto brali smoki. Następnie ESCA miało kilka ciekawych akcji, po których ich rywale tylko delikatnie zwiększali swoją przewagę i było czuć, że grę da się jeszcze odwrócić. To zaczęła następować po bardzo dobrych wyłapaniach Oscrinina przez marlona grającego Nami. Za to potem przy walkach drużynowych przy Baronach oraz starszym smoku emocje zaczynały sięgać zenitu. Podobnie gra naszych, gdyż w najważniejszych fragmentach grali genialnie.

Kluczowe były skuteczne porażenia xeonerra. A także obrona bazy przez HARPOON'a, który Xayah wyeliminował dwójkę przeciwników, gdy już wydawało się, że Fnatic skończy rozgrywkę. Zaraz po tym TEG poszło po base race. Strzelec z junglerem oraz Mrozkiem poszli, a marlon z HeSSZero zostali bronić bazy, co wyszło znakomicie.. W ten o to sposób TEG dokonało niesamowitego comeback'u i mogło zacząć świętować. A to jak na Polaków przystało, było huczne.

W kolejnym zaś spotkaniu to Bifrost zaskoczyło widownie. Z początku BDS Academy prowadziło grę, a Agresivoo miał sporą przewagę na górze mapy. Natomiast BFR ze skalującą kompozycją nie wyglądało źle. To za sprawą Furuya na Veigarze. Holender raz po raz przez całą grę odnajdywał wyłapania i zadawał masę obrażeń. Za to z czasem rozkręcił się Odi11 na Jinx, a Shikari na Ornn'nie mógł ulepszać przedmioty swoim carry. W ostatnich walkach drużynowych BDS.A było bez szans i Bifrost poszło po triumf.

Już jutro o 19:00 Team ESCA Gaming zagra z Bifrost. A o 22:00 FNTQ podejmie BDS.A. Za to dziś grać będą inne grupy. O 21:00 AGO zmierzy się z Crveną zvezda Esports.