Przed nami start ostatniej grupy na EU Masters. Nie uważam jej za najmocniejszą, ale za to najrówniejszą poziomem. Natomiast polscy fani z pewnością największą uwagę zwrócą na poczynania PDW.

Ciężko jednoznacznie określić faworyta do zwycięstwa w grupie B na EU Masters, gdyż wszystkie cztery drużyny mają potencjał na awans.

PDW ma za sobą kapitalną fazę pucharową Ultraligi. Czajek i spółka zwyciężyli 3-1 z Team ESCA Gaming, 3-0 z AGO Rogue i 3-2 z Illuminar Gaming. W dodatku wszyscy wiemy, że Zetural i Menq potrafią przygotować zaskakujące drafty i może być kolejna z przewag mistrzów polski.

Jednak w formacie BO1 największym zagrożeniem mogą być dwie inne formacje. Movistar Riders i PENTA 1860 co prawda poradziły sobie słabo w play-offach lig hiszpańskiej i niemieckiej. Natomiast w fazach zasadniczych te zespoły rządziły. MRS wygrało z rekordem 14-4, a PTA z wynikiem 13-5. W dodatku Hiszpanie mają za sobą świetną fazę Play-In, a to również może być atutem. A w Pencie analitykiem jest Arces, więc warto kibicować.

Wszystko zamyka Tricked Esports, czyli sensacyjny zwycięzca ligi północnej. Taxer i spółka dzięki znakomitej końcówce, rzutem na taśmę wygrali grupę B NLC. Za to w play-offach wygrali 2-1 i 3-2 z Fnatic Rising, po bardzo zaciętych seriach. Należy oczywiście też pamiętać o tym, że ten region jest trochę słabszy od pozostałych, aczkolwiek TRC z pewnością będzie walczyć.

Tak prezentuje się pełny terminarz pierwszego tygodnia grupy B:

Wtorek:

  • 16:30 🇪🇸 Movistar Riders vs 🇩🇪 PENTA 1860
  • 17:30 🇩🇰 Tricked Esports vs 🇵🇱 PDW

Środa:

  • 18:30 🇪🇸 Movistar Riders vs 🇩🇰 Tricked Esports
  • 19:30 🇩🇪 PENTA 1860 vs 🇵🇱 PDW

Czwartek:

  • 16:30 🇪🇸 Movistar Riders vs 🇵🇱 PDW
  • 17:30 🇩🇰 Tricked Esports vs 🇩🇪 PENTA 1860