Grupa D wydaje się najprostsza do przewidzenia ze wszystkich zbiorów. Natomiast pamiętajmy, że EU Masters lubi zaskakiwać. Także z pewnością będzie emocjonująco, a my miejmy nadzieję, że iBo i spółka pokażą się jak najlepiej.

1. LDLC OL (🇹🇷 Ragner 🇸🇪 Yike 🇫🇷 Eika 🇫🇷 Exakick 🇩🇰 Doss)

LDLC OL jako mistrz Liga de France jest oczywiście faworytem tego turnieju. Eika i spółka są też sporym zaskoczeniem ligi francuskiej. Przed startem splitu nie we wszystkich typowaniach byli w ogóle stawiani wśród drużyn, które awansują do play-offów. Tymczasem wygrali fazę zasadniczą i to w świetnym stylu. A w fazie pucharowej również grali znakomicie. LDLC OL rozbiło 3-0 Karmine Corp, a w wielkim finale zwyciężyło 3-2 z Team BDS Academy. Wartym pochwalenia za tą serię zawodnikiem z pewnością jest Ragner, gdyż ogrywał Agresivoo w prawie każdej grze na górnej alei.

2. Unicorns Of Loves Sexy Edition (🇵🇱 iBo 🇩🇪 Lurox 🇰🇷 Ruby 🇩🇪 Reptile 🇦🇹 Dreamer Ace)

Mimo wszystko uważam, że LDLC OL jest do zatrzymania i drużyną, która może tego dokonać jest UOL Sexy Edition. iBo i spółka nie mieli najlepszej fazy zasadniczej w Prime League. Nawet można pokusić się o stwierdzenie, że szło im słabo. Natomiast w końcówce zaczęli grać lepiej i dostali się do play-offów. W tych zaś USE się rozkręciło, a polski toplaner radził sobie znakomicie. Najpierw Seksowne Jednorożce po całkiem wyrównanej serii pokonały 3-1 Schalke 04. A następnie zdominowały 3-0 BIG i to właśnie za tą serię iBo zgarnął największe laury, gdyż łącznie wykręcił statystyki 20/3/25. Potem niestety UOL Sexy Edition uległo w starciu na GamerLegion, aczkolwiek w fazie Play-In pokazało klasę. Niemiecka formacja zwyciężyła osiem na osiem map i z pewnością awans do ćwierćfinału to dla niej minimum.

3. BISONS ECLUB (🇪🇸 Myrwn 🇳🇱 Albetrayber 🇨🇿 Random 🇩🇰 Guubi 🇪🇸 Oscure)

BISONS ECLUB to podobno historia, jak ta LDLC OL. Nikt ich nie doceniał w LVP Superlidze i był to wielki błąd. Z początku rzeczywiście radzili sobie słabo, jednak z czasem zaczęli grać, jak z nut wygrali trzy spotkania z rzędu w play-offach. Więcej o nich możecie przeczytać w oddzielnym artykule. Natomiast warto zaznaczyć, że w finale zostali szybko ograni przez Fnatic TQ. A trzeci hiszpański zespół nawet nie wyszedł z fazy Play-In. Właśnie dlatego nie wierzę w awans BSO, i myślę, że maksymalnie ugrają trzy mapy.

4. Atleta Esports (🇮🇹 Gabbo 🇺🇦 MxDragon 🇺🇦 XoNix 🇪🇪 Endz 🇪🇪 Cospect)

Nie sądzę, że Atleta Esports coś osiągnie na tym EU Masters. Jednak warto spojrzeć głębiej na niesamowitą historię, którą niesie za sobą włoska formacja. Do tego najpierw należy się cofnąć w czasie o 2 lata. Wtem wiosenny split w PG Nationals zwyciężyło YDN Gamers w składzie: Gabbo, Tabasko, Phantomles, Ednz, Cospect. A następnie trafili do bardzo mocnej grupy na EU Masters i mimo to wygrali dwie mapy (na BT Excel oraz GamersOrigin). W tym roku po takim odstępie czasu Włoch i dwójka Estończyków znów trafili do jednej drużyny. Ponadto znów wygrali split w lidze włoskiej. Warto też wspomnieć o dwójce Ukraińców, którzy w LCL kilka razy byli o krok od triumfu, jednak zawsze UOL było lepsze. Teraz mają pewną szansę na rewanż, ponieważ zagrają z niemiecką dywizją legendarnej organizacji, więc będzie ciekawie. Atleta ma potencjał na urwanie komuś mapy.

Terminarz grupy D:

  • Czwartek: 20:00 Atleta Esports vs LDLC OL, 21:00 BISONS ECLUB vs UOL Sexy Edition
  • Piątek: 17:00 UOL Sexy Edition vs Atleta Esports, 22:00 LDLC OL vs BISONS ECLUB
  • Sobota: 17:00 UOL Sexy Edition vs LDLC OL, 19:00 Atleta Esports vs BISONS ECLUB
  • W czwartek 21 kwietnia odbędzie się runda rewanżowa.