Grupa B jest drugą najmocniejszą grupą na EU Masters Summer 2022. Również grają w niej mocne zespoły, ale Anothosis Famagusta Esports może nieco odstawać od stawki. Natomiast być może zobaczymy jakieś zaskoczenia.

W grupie B zdaje się, że mamy głównego faworyta do zwycięstwa w całym turnieju i drużynę, która powinna zająć ostatnie miejsce. Natomiast walka o drugą pozycję zapowiada się niezwykle pasjonująco. Choć uważam, że nieco lepszym składem na papierze dysponują Polacy.

1. LDLC OL (🇹🇷 Ragner 🇸🇪 Yike 🇫🇷 Eika 🇫🇷 Exakick 🇩🇰 Doss) 

Zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w całym turnieju jest LDLC OL. Jest to naturalne, gdyż formacja wygrała w najmocniejszej lidze na scenie europejskich lig regionalnych. Exakick i spółka w lidze francuskiej pokonali 3-2 Vitality.Bee i 3-1 Team BDS Academy. Warto dodać, że w fazie zasadniczej poradzili sobie jeszcze lepiej, gdyż wygrali z rekordem 17-1. A podczas wiosennego splitu zwyciężyli 3-0 z Karmine Corp i 3-2 z Team BDS Academy. Także EU Masters poszło im ostatnio bardzo dobrze, ponieważ w grupie triumfowali we wszystkich sześciu spotkaniach, a w fazie pucharowej wygrali 3-0 z X7 Esports i AGO Rogue. Dopiero KC stanęło im na drodze w wielkim finale i było górą wynikiem 3-1. Jednak teraz ekipa Rekkles'a nawet się na EUM nie dostała, a LDLC OL idzie po trofeum i nieuniknione angaże do drużyn z LEC. Najbardziej wyróżnia się Exakick'a i Ragner'a, aczkolwiek myślę, że w przypadku dominacji każdy będzie miał szansę dostania się do głównej ligi europejskiej.

2. AGO Rogue (🇵🇱 Sinmivak 🇳🇱 Rabble 🇩🇪 Nite 🇵🇱 Lucker 🇸🇪 promisQ)

Dalej zaczyna się walka o drugie miejsce w zbiorze B. A najmocniej z tych trzech formacji wygląda AGO Rogue. Akademia Łotrzyków znów zdominowała cały sezon Ultraligi. Już wiosną Lucker i spółka byli nie do zatrzymania i w play-offach ograli 3-0 Iron Wolves i Team ESCA Gaming. Za to na EU Masters nasi z rezerwowym wspierającym w składzie doszli aż do półfinału, pokonując po drodze Eintracht Spandau oraz Bifrost. Latem zaś Polacy z promisQ na pokładzie prezentują się jeszcze lepiej i otarli się o zrobienie perfekcyjnej fazy zasadniczej. Natomiast w play-offach RGO dość gładko wygrało 3-1 z Zero Tenacity, a w wielkim finale niestety dwie pierwsze mapy grało z analitykiem na midzie zamiast Nite'a. Mimo to myślę, że ekipa Sinmivaka powinna zaprezentować się jeszcze lepiej niż poprzednio, więc awans do ćwierćfinału jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

3. X7 Esports (🇰🇷 Chasy 🇸🇪 Viking 🇰🇷 Tempt 🇵🇹 Atilla 🇬🇧 Kasing)

Głównym rywalem Polaków będzie X7 Esports. Formacja w poprzednim splicie wyglądała fenomenalnie i wygrała rozgrywki w NLC. Jednak do Team Vitality przeszedł Haru i przez to na początku letniego splitu X7 wpadło w spory kryzys. Formacja przegrywała nawet na dużo gorsze na papierze zespoły i ściągnęła do składu Viking'a, który wyprowadził ekipę na prostą. Pod koniec fazy zasadniczej Atilla i spółka wygrali sześć map z rzędu, a w fazie pucharowej ograli 3-0 Astralis Talent oraz JDXL. Natomiast w finale nie poszło im już tak dobrze i ulegli 2-3 z Dusty. Także uważam, że są mocni i z pewnością stać ich na awans z grupy, aczkolwiek na lepsze drużyny mogą mieć problemy. Najbardziej interesuje mnie jak zaprezentuje się dolna alejka X7, gdyż gra na niej dwóch weteranów, którzy czasy swojej świetności mają już za sobą.

4. Anorthosis Famagusta (🇨🇿 Adiss 🇵🇱 Daglas 🇬🇷 Dom1nant 🇲🇰 Goldento4st 🇦🇱 iLevi)

Outsiderem w grupie B ma być Anorthosis Famagusta Esports. Jednak nie powinni aż tak odstawać od reszty stawki, jak Macko Esports i Valiance. ANO ma za sobą znakomitą fazę Play-In, a co za tym idzie ogranie podczas turnieju. Daglas i spółka w grupie ograli raz JDXL oraz dwukrotnie zwyciężyli z Crveną zvezda Esports i KRC Genk Esports. Natomiast w barażu o awans pokonali 2-1 For The Win Esports. Natomiast nie byli to rywale z najwyższej półki. Teraz w grupie grecka formacja będzie się mierzyć z formacjami o poziom lepszymi. Także każda urwana mapa będzie dla nich sukcesem i myślę, że jedną mogą wygrać.

Tak prezentuje się terminarz grupy B podczas EU Masters Summer 2022:

  • Wtorek: 20:00 X7 Esports vs Anorthosis, 22:00 AGO Rogue vs LDLC OL
  • Środa: 19:00 Anorthosis vs AGO Rogue, 21:00 LDLC OL vs X7 Esports
  • Czwartek: 18:00 Anorthosis vs LDLC OL, 21:00 X7 Esports vs AGO Rogue
  • We wtorek szóstego września odbędzie się runda rewanżowa zbioru B