Za nami pierwsze spotkanie półfinałowe, które okazało się prawdziwym hitem. Mapy co prawda nie trwały dłużej niż 31 minut, ale za to zobaczyliśmy ich aż pięć. Po silver scrapes górą wyszło Karmine Corp.

Przed spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Natomiast wiadome było, że szykuje się genialne starcie, gdyż obie formacje radziły sobie świetnie w poprzednich fazach EU Masters. BIG wygrało grupę C i ograło 3-0 PDW w ćwierćfinale. A Karmine Corp zwyciężyło w grupie D i zdeklasowało 3-0 UCAM w pierwszej rundzie play-offów. Ponadto ciekawym smaczkiem dla polskich fanów było starcie Melonika z Cinkrofem.

🇫🇷 Karmine Corp 0-1 🇩🇪 BIG

Gangplank / Viego / Ryze / Tristana / Alistar – Camille / Lee Sin / Galio / Varus / Rell

Pierwsza mapa od samego początku była bardzo wyrównana. A co najlepsze dużo się działo, gdyż obie formacje atakowały w różnych miejscach. Natomiast kluczowe były dwie ostatnie walki drużynowe. A w tych świetne wejścia znajdywał Melonik, po czym dołączała, a ponadto Polak bił masę obrażeń. Big zniszczyło nexus rywali w 30 minucie.

🇩🇪 BIG 1-1 🇫🇷 Karmine Corp

Jayce / Jarvan IV / Galio / Jhin / Rakan – Renekton / Viego / Ryze / Varus / Bard

Inaczej potoczyła się druga odsłona serii. Francuzi tym razem nie pozwolili Melonikowi prawie na nic i cały czas grali wokół górnej alei. To poskutkowało, a na dodatek xMatty i Targamas mieli prowadzenie po drugiej stronie mapy. Za to walki drużynowe też były pod dyktando KC i ekipa Cinnkrofa zakończyła rozgrywkę w 29 minucie.

🇫🇷 Karmine Corp 2-1 🇩🇪 BIG

Lee Sin / Jarvan IV / Azir / Ezreal / Braum – Gnar / Viego / Sylas / Varus / Leona

Trzecie mapa tak jak pierwsza z początku była bardzo zacięta, chociaż dużo spokojniejsza. Oba zespoły kreowały akcje i walczyły o struktury na mapie. Jednak w kluczowej walce przy jamie piekielnego smoka, fenomenalne kopnięcie znalazł Cabochard, a Karmine Corp poskromiło przeciwników. 31 minut i koniec gry.

🇩🇪 BIG 2-2 🇫🇷 Karmine Corp

Kennen / Viego / Galio / Tristana / Rell – Jarvan IV / Trundle / Ryze / Ezreal / Bard

Największe emocje zobaczyliśmy podczas czwartej gry. Berlin International Gaming co prawda od startu przez większość czasu kontrolowało rozgrywkę. Jednak w walce drużynowej w 26 minucie KC nagle wyłapało rywali, wygrało i zgarnęło Nashora. Natomiast w następnej akcji KC było zbyt chciwe i Niemcy ich wysadzili, po czym poszli po nexus w 30 minucie.

🇫🇷 Karmine Corp 3-2 🇩🇪 BIG

Renekton / Jarvan IV / Azir / Varus / Thresh – Gnar / Viego / Twisted Fate / Tristana / Rell

Powrotem do korzenia była ostatnia, piąta mapa wtorkowej serii. Karmine Corp znakomicie ją zaczęło, od początku dominując rywali na każdej linii. A tak doświadczona drużyna zwycięstwa z rąk nie wypuszcza i widzieliśmy pełną kontrolę mapy i spokojne powiększanie przewagi aż do 29 minuty, w której wybuchł nexus.