Przed nami starcie, które musi obejrzeć każdy fan esportowego League of Legends. A zwłaszcza polskiego, gdyż w ćwierćfinale EU Masters Summer 2021 zobaczymy starcie mistrza Ultraligi, z mistrzem Prime League. PDW podejmie BIG.

Na wstępie warto zaznaczyć, że PDW ma przed sobą bardzo ciężkie wyzwanie. Dlatego nie oczekujmy wygranej od Polaków, ale ich wspierajmy i kibicujmy. Sam awans do ćwierćfinału EU Masters jest sukcesem, a teraz czas cieszyć się grą naszych.

Każdy zawodnik PDW przeszedł długą drogę, by znaleźć się w tym miejscu. Color jeszcze rok temu grał w akademii 7more7 Pompa Team, a split temu nawet nie dostał się na EUM z głównym składem. Bruness również ma za sobą mierną wiosnę, ponieważ z K1CK zajął drugie miejsce w Ultralidze, aczkolwiek odniósł porażkę w fazie grupowej EU Masters. Natomiast Czajek od kilku splitów cały czas jest na topie, lecz zauważalna była u niego stagnacja, z której wyszedł i widać rozwój.

Jednak uważam, że najciekawsza i tak jest historia dolnej alei. Z jednej strony na pozycji strzelca gra Odi11, czyli zawodnik, który jeszcze 1,5 roku temu grał w akademii Illuminar Gaming. A z drugiej strony wspierającym jest kubYD, który sięgnął po triumf w mistrzostwach polski po sześciu latach przerwy. Do tego trenerami w polskiej ekipie są Zetural i Menq, czyli bardzo doświadczone na scenie esportowej osoby.

PDW zmierzy się dziś o 18:00 z BIG i zapowiada się bardzo wyrównana seria. Zwycięzca zagra z wygranym z meczu Karmine Corp kontra UCAM Esports Club w półfinale. A warte wspomnienia jest też to, że jednym z komentatorów dzisiejszego starcia na kanale polsat games będzie Mikołaj „Silv4n” Sinacki na kanale polsat games.