Za nami najkrótszy mecz w głównej fazie tej edycji EU Masters. Niestety przegranym w nim było Illuminar Gaming. Polacy zostali zmiażdżeni przez Niemców w 22 minucie.

Przed spotkaniem faworytem było Berlin International Gaming. Ekipa Melonika zdobył mistrzostwo Niemiec, które jest aktualnie bardziej prestiżowe, niż polskie. A IHG zajęło drugie miejsce po znakomitym finale. Natomiast na samym EUM obie formacje przed tym starciem radziły sobie kapitalnie.

BIG 1-0 Illuminar Gaming

Kennen / Lee Sin / Irelia / Aphelios / Lulu – Ornn / Viego / Orianna / Tristana / Rakan

Starcie o pierwsze miejsce w grupie C na półmetku rywalizacji grupowej zaczęło się lepiej dla BIG. Niemcy już w czwartej minucie gry zgarnęli pierwszą krew po zejściu Akabane na środkową linię. Natomiast chwilę później francuski jungler pojawił się na dolnej alei, dzięki czemu Keduii zabił xCharma. A potem w solowej potyczce wymianę jeden za jeden zobaczyliśmy na midzie. Jednak to faworyzowało BIG, gdyż Akabane miał lepsze podejście na smoka.

Nie lepiej było w następnych minutach, gdyż Berlin International Gaming cały czas znajdywało wyłapania. Ponadto Seaz i spółka brali Heroldy, wieże oraz smoki, a przewaga w złocie wynosiła 5 tysięcy w 15 minucie. Ten stan się już nie poprawił i już w 22 minucie wybuchł nexus.