Na drugi strzał idzie grupa C, gdyż ta będzie rozgrywana zaraz po A. W niej zdecydowanym faworytem do zwycięstwa jest BIG. Natomiast Illuminar Gaming powalczy o awans do ćwierćfinału.

Grupa C na EU Masters na papierze wygląda najsłabiej. Na tle reszty zdecydowanie góruje mistrz ligi niemieckiej, czyli BIG. Melonik i RKR już wiosną mieli świetne występy. A w obecnym splicie przez bardzo wielu ekspertów są uważani za najlepszych graczy na solowych alejkach. Za to w fazie zasadniczej najwięcej tytułów MVP mapy zgarnął Akabane, który przed startem letniego splitu był sporą zagadką. Jednak największe wrażenie robi to, że BIG zaczynało play-offy od pierwszej rundy i było nad przepaścią, gdyż przegrywało 0-1 z EWI w serii BO3. Natomiast potem Keduii i spółka wygrali dwie gry i awansowali dalej, gdzie w meczu o awans na EUM pokonali 3-1 SK Gaming Prime. Następnie w półfinale zwyciężyli 3-1 z mousesports i wielkim finale ograli 3-0 PENTA 1860.

Nikt z pozostałem trójki nie powinien zagrozić Berlin International Gaming. Jednak uważam, że Illuminar Gaming jest na tyle solidną i nieprzewidywalną drużyną, że może im urwać mapę. Lequ i spółka są jedną z większych sensacji w historii Ultraligi. Już w fazie zasadniczej mieli przebłyski, ale również i gorsze gry. Natomiast w play-offach odpalili formę mutant. Wygrali 3-2 z K1CK, 3-1 z Team ESCA Gaming i 3-0 z AGO Rogue. A w wielkim finale walczyli jak równy z równym z PDW, przegrywając dopiero po silver scrapes. Jednak należy pamiętać o tym, że każdy z tego składu dopiero zadebiutuje na EU Masters, więc nie należy się spodziewać wiele, ale warto kibicować, ponieważ nasi mają spore szanse.

Takowe ma także Fnatic Rising, aczkolwiek jest nierówną drużyną, która powoli odbudowuje się po kryzysie. Ekipa trenowana przez delorda w połowie splitu zdecydowała się nawet na zmianę środkowego. Za Febivena wszedł młodziutki Niemiec, czyli Dajor. Za to w play-offach FNC.R stało jeszcze bardziej na przepaścią niż BIG. Brytyjska formacja przegrywała 0-2 z Team Singularity w meczu o awans na worldsy, jednak dała radę doprowadzić do reverse sweepa. A w finale uległa 2-3 przeciwko Tricked Esports. Natomiast Rhuckz i spółka trochę lepiej pokazywali się w fazie Play-In EUM. W grupie wyszli z drugiego miejsca z bilansem 5-2, a w barażu wygrali 2-1 z White Dragons.

Na koniec czas przedstawić najbardziej niepoważany zespół w grupie C. Zero Tenacity jest traktowane z przymrużeniem oka z uwagi, że nie jest z głównego regionu, a z Bałkan. Jednak jest to błąd, gdyż ekipy z tego regionu w ostatnich edycjach radziły sobie bardzo dobrze. A co ciekawe znów mistrza EBL trenuje Nahovsky, z którym przeprowadzaliśmy wywiad po znakomitym wiosennym splicie. Do tego wspierającym jest będący młodym talentem Wojtuś. A reszta składu również wygląda solidnie.

Tak prezentuje się pełny terminarz pierwszego tygodnia grupy A:

Poniedziałek:

  • 18:30 🇬🇧 Fnatic Rising vs 🇩🇪 BIG
  • 19:30 🇷🇸 Zero Tenacity vs 🇵🇱 Illuminar Gaming

Wtorek:

  • 18:30 🇷🇸 Zero Tenacity vs 🇩🇪 BIG
  • 19:30 🇬🇧 Fnatic Rising vs 🇵🇱 Illuminar Gaming

Czwartek:

  • 18:30 🇬🇧 Fnatic Rising vs 🇷🇸 Zero Tenacity
  • 19:30 🇵🇱 Illuminar Gaming vs 🇩🇪 BIG