Niestety wczorajszy dzień nie będzie zbyt dobrze zapamiętany przez polskich fanów. Illuminar Gaming po miernej grze i miernych draftach odpadło z rywalizacji w EU Masters Summer 2022. W fazie Play-In pozostało liczyć na inne ekipy z Polakami.

Tak zaskakującej fazy Play-In w historii rozgrywek EU Masters jeszcze nie było. W tej edycji już w grupach odpadły trzy zespoły z akredytowanych regionów. W grupie A sensacyjnie zwyciężyło Anorthosis Famagusta Esports. Grecka formacja spisywała się bardzo dobrze i przegrała jedynie raz na JDXL, gdzie zaważył gorszy draft. Natomiast drugie miejsce w tym zbiorze jeszcze bardziej sensacyjnie zajęło KRC Genk Esports. Belgijska ekipa była skazywana na pożarcie, a tymczasem dwukrotnie zwyciężyła z akademią Excel Esports. Także Mrozku i spółka niestety się nie popisali i odpadli z wynikiem 2-4. Tak samo potoczyły się losy Illuminar Gaming. Polacy przegrali dwa razy z Vitality.Bee i For The Win Esports, a wygrywali jedynie na Entropiq. Pszczółki w grupie B były nie do pokonania, a portugalskie FTW ulegało tylko w starciach na nie.

Świadkami największej sensacji byliśmy zaś w zbiorze C. Tam pierwsze miejsce bez zaskoczeń zajęło GameWard. Jednak na drugiej pozycji uplasowało się White Dragons. Portugalczycy wygrali dwukrotnie na The Agency oraz po jednym razie na GW i BISONS ECLUB. Za to Bizoni przegrali dwa razy na Francuzów i przez to odpadli z EU Masters. Ciekawa sytuacja miała miejsce również w grupie D, gdyż tam w pewnym momencie aNc Outplayed miało rekord 3-1, a w tym samym czasie eSuba miała wynik 1-3. Mimo to Czesi zrobili miracle runa i wygrali dwa kolejne spotkania oraz dogrywkę z Włochami i awansowali do barażów. SK Gaming Prime zaś na spokojnie zwyciężyło grupę. W seriach BO3 o awans GameWard podejmie KRC Genk Esports, Vitality.Bee zmierzy się z eSubą, a SK Gaming Prime zagra z White Dragons. Najciekawiej jednak zapowiada się starcie Anorthosis Famagusta Esports vs For The Win Esports. Będzie się działo, a mecze odbywać się będą już jutro od 11:00.