Już w czwartek staruje główna faza EU Masters, więc my ruszamy z omówieniami poszczególnych grup. Skupimy się w nich na wszystkich drużynach, ułożonych w power rankingu od najlepszej do najgorszej w danym zbiorze.

W grupie A wyróżniają się trzy zespoły, a jeden wygląda na znacznie gorszy, który nie powinien się liczyć w walce o awans. Natomiast reszta stoi poziom wyżej, aczkolwiek też nie zapowiada się, że powalczy o triumf w całym turnieju.

1. Vitality.Bee (🇩🇰 Szygenda 🇫🇷 Skeanz 🇩🇪 Diplex 🇸🇪 Jeskla 🇵🇱 JacTroll)

Stawianie drużyny z LFL w roli faworyta do zwycięstwa w grupie nie powinno nikogo dziwić. Vitality.Bee już przed startem sezonu było wymieniane wśród głównych kandydatów do wygrywania wszystkiego. Natomiast ten toczył się różnie. Z początku JacTroll i spółka nie mieli sobie równych w lidze francuskiej i zwyciężyli cztery pierwsze spotkania. A po pierwszej rundzie mieli rekord 6-3. Jednak druga połowa fazy zasadniczej była nieco gorsza w ich wykonaniu. Przez to w play-offach Pszczółki musiały się mierzyć z akademią Misfits Gaming o awans na EUM. Tam zobaczyliśmy czyste 3-0, a w kolejnym meczu VIT.B uległo 2-3 przeciwko Team BDS Academy. Dzięki temu ekipa zaczęła EU Masters od fazy Play-In, gdzie zobaczyliśmy, że stać ją na dobry wynik w ogólnym rozrachunku. W pierwszych meczach grupowych Vitality powinno być najmocniejsze właśnie przez rozegranie się. A już w czwartek o 17:00 podejmie AGO Rogue.

2. AGO Rogue (🇵🇱 Sinmivak 🇳🇱 Rabble 🇩🇪 Nite 🇵🇱 Lucker 🇩🇪 Leon)

To powinno być równe starcie, gdyż uważam, że RGO nie jest dużo gorsze od wspomnianego już Vitality.Bee. Na papierze skład polskiej formacji wygląda solidnie na tle całego EUM. Ponadto Lucker i spółka w Ultralidze udowodnili, że nie mają sobie równych. AGO Rogue rozbiło 3-0 Iron Wolves oraz Team ESCA Gaming. A ci pierwsi w fazie Play-In zwyciężyli jedną mapę na VIT.B. Oby mistrzowie Ultraligi zaprezentowali się jak najlepiej, ponieważ mają sporą szansę na awans. Dla Luckera to będzie już szósty występ na EU Masters.

3. Eintracht Spandau (🇨🇭 Pride 🇩🇪 Obsess 🇳🇱 Special 🇩🇪 Kynetic 🇫🇷 Prime)

Głównym zagrożeniem dla RGO będzie drużyna naszych zachodnich sąsiadów. Eintracht Spandau to zaskoczenie wiosennej edycji Prime League 2022. Formacja założona przez popularnego w Niemczech streamera ma skład doświadczonych zawodników, którzy poza PRIDE'EM w ostatnich splitach nie prezentowali najlepszej formy. Rzeczywiście w fazie zasadniczej mieli nie najlepszy start, bowiem przegrywali większość spotkań. Jednak pod koniec Eintracht wygrał osiem meczów z rzędu i zapewnił sobie top2 Prime League, co daje awans na EUM. Play-offy również na początku poszły po myśli Speciala i spółki, gdyż zwyciężyli 3-0 z GamerLegion, aczkolwiek w finale to ekipa Eścika pokonała ich 3-0. Uważam, że EINS w tej grupie może pokonać każdego, ale też nie zdziwię się jak zaliczą wtope na CZV.

4. Crvena zvezda Esports (🇸🇰 Wondro 🇷🇸 DoubleAiM 🇬🇷 Tsiperakos 🇲🇰 Goldento4st 🇷🇸 TasteLess)

Najgorzej na papierze w zbiorze A wygląda Crvena zvezda Esports. Bałkańskie drużyny co prawda potrafią czasem zaskakiwać. Jednak w tym roku w to nie wierzę, ponieważ już ostatnio ich występ był klęską. CZV nie wyszło z grupy w fazie Play-In, a Zero Tenacity przegrało wszystkie mecze w main evencie. A w tym splicie mówi się, że EBL jest słabsze, niż zwykle. To z resztą potwierdziło drugie w lidze Vallance. Ekipa Lmzs dała radę ugrać tylko jedną mapę w fazie Play-In. Crvena co prawda wygrała z VPG 3-0, aczkolwiek i tak nie powinna się liczyć w walce o awans. Maksymalnie ugra dwie mapy.

Terminarz grupy A:

  • Czwartek: 17:00 AGO Rogue vs Vitality.Bee, 18:00 Crvena zvezda vs Eintracht Spandau
  • Sobota: 21:00 AGO Rogue vs Crvena zvezda, 22:00 Eintracht Spandau vs Vitality.Bee
  • Niedziela: 17:00 Eintracht Spandau vs AGO Rogue, 20:00 Vitality.Bee vs Crvena zvezda
  • W niedzielę 24 kwietnia odbędzie się runda rewanżowa.