Inaczej potoczyć się nie mogło. AGO Rogue zaskoczyło ciekawym draftem, a ponadto wykonało bardzo dobrą jego egzekucję. Nasi zajmują aktualnie drugie miejsce w grupie i jutro powalczą, by mieć pozytywny bilans.

Przed startem wiosennej edycji EU Masters 2022 zdecydowanym faworytem w tym meczu byłoby AGO. Natomiast z rezerwowym wspierający w postaci beansu nie było to takie oczywiste. Jednak wygrana w takim spotkaniu to absolutne minimum, by myśleć o awansie z grupy. Zwłaszcza po porażce na VITB.

AGO Rogue 1-0 Crvena zvezda Esports

Lucian / Lillia / Tryndamere / Miss Fortune / Sett – Jayce / Xin Zhao / Viktor / Xayah / Nautilus

AGO Rogue od początku radziło sobie bardzo dobrze. Co prawda na górnej alei pierwszą krew zgarnął Wondro, a jeszcze obaj junglerzy wzięli po jednym zabójstwie, więc wyszło 2-1 dla CZV. W dodatku Serbowie brali smoki. Jednak reprezentanci Ultraligi kreowali olbrzymią przewagę na dole mapy. A jej apogeum była solowa eliminacja Luckera na przeciwnym strzelcu. Nasi dbali też o wieże i każdy miał przewagę w farmie. W taki sposób RGO już w 20 minucie prowadziło czteroma tysiącami sztuk złota.

Następnie Polacy zaliczyli jeszcze kilka wyłapań. Natomiast pierwsze walki drużynowe przebiegały zadziwiająco równo. Z początku co prawda całkiem kontrolowaliśmy sytuację i odrabialiśmy straty w smokach, w których po 27 minucie było już 2-3 dla oponentów. Jednak Crvena nie pozwalała nam na powiększanie przewagi i w akcji przy ostatnim wspomnianym smoku dwóch zawodników RGO przypłaciło życiem. Równie słabo wyszło nam pod szóstym smokiem. Tego, co prawda zgarnęliśmy, aczkolwiek Crvena wyeliminowała trzech graczy akademii Łotrzyków.

Na szczęście, gdy zaczynało się robić nieciekawie, Polacy odnaleźli bardzo dobrą walkę przy Baronie. Tego zdążyła wziąć Crvena, ale RGO przecięło rywali i fenomenalnej umiejętności specjalnej użył Lucker. Ta tak obiła zawodników CZV, że mistrzowie Ultraligi musieli ich jedynie dobić, co się z resztą udało. A AGO Rogue poszło po nexus. Już jutro o 17:00 Sinmivak i spółka zmierzą się z Eintrachtem Spandau i będzie to bardzo ważne starcie w kontekście walki o awans ze zbioru A.