Ruszamy z artykułami o wszystkich czterech grupach na EU Masters. Zajmiemy się opisem poszczególnych drużyn oraz ich szans na awans. Na pierwszy ogień idzie grupa A z RGO i MSFP.

Grupa A na EU Masters nie jest najmocniejsza, ale wygląda całkiem solidnie. Misfits Premier, UCAM Esports Club, AGO Rogue oraz Anorthosis Famagusta Esports to zespoły, które z zawodnikami mającymi spore doświadczenie na zagranicznej scenie. W końcu wszystkie cztery brały udział w wiosennej edycji turnieju.

Zdecydowanie najmocniejszą drużyną w grupie jest Misfits Premier. Ekipa z czterema Polakami dopiero co wygrała ligę francuską, czyli najmocniejszą w Europie, pokonując 3-1 Karmine Corp w finale. Poza tym akademia Króliczków brała już udział na poprzednim EUM, gdzie z łatwością przeszła przez fazę grupową.

O to, która ekipa jest druga w tej grupie pod względem siły, można się spierać. Jednak ja jestem za docenieniem Polaków. AGO Rogue w obu splitach Ultraligi radziło sobie fenomenalnie w formacie BO1. A ich świetne występy można było zobaczyć też podczas obecnie trwającej edycji EUM. Warte pochwalenia jest to, że w play-offach Ultraligi RGO miało spory kryzys, a i tak udało im się wyjść z grupy śmierci fazy Play-In EU Masters Summer 2021.

Natomiast UCAM Esports Club wcale nie musi odstawać. Hiszpanie podczas poprzedniej edycji EU Masters wyszli z pierwszego miejsca z grupy z rekordem 6-0. Także też potrafią w serie BO1 i też mieli w tym splicie kryzys, który już zażegnali. A w play-offach LVP zwyciężyli 3-0 z akademią MAD Lions i 3-2 z akademią G2 Esports.

Najsłabiej w grupie A na papierze wygląda skład Anorthosis Farmagusta Esports. Jednak należy pamiętać, że historycznie mistrzowie Grecji zawsze byli groźni i potrafili urwać mapę najlepszym. W dodatku dla ANO będzie to już drugi występ na EUM z rzędu, a ich skład nie zmienił się bardzo względem wiosennego splitu. Został korzeń drużyny, czyli JOJ0C na środkowej alei i Dom1nant w jungli.

Tak prezentuje się pełny terminarz pierwszego tygodnia grupy A:

Poniedziałek:

  • 16:30 🇵🇱 AGO Rogue vs 🇫🇷 Misfits Premier
  • 17:30 🇬🇷 Anorthosis vs 🇪🇸 UCAM Esports Club

Środa:

  • 16:30 🇬🇷 Anorthosis vs 🇫🇷 Misftis Premier
  • 17:30 🇵🇱 AGO Rogue vs 🇪🇸 UCAM Esports Club

Czwartek:

  • 20:30 🇵🇱 AGO Rogue vs 🇬🇷 Anorthosis
  • 21:30 🇪🇸 UCAM Esports Club vs 🇫🇷 Misfits Premier