Na koniec fazy grupowej EU Masters Spring 2022 polscy fani mieli spory powód do dumy. AGO Rogue najpierw awansowało do play-offów, a później pokazało się solidnie na niestandardowych wyborach. Ponadto poznaliśmy pary ćwierćfinałowe.

Już po dwóch pierwszych spotkaniach sytuacja w grupie A była praktycznie jasna. AGO Rogue po wyrównanym spotkaniu zwyciężyło z Eintrachtem Spandau, choć było groźnie. Natomiast chwilę później Vitality.Bee kompletnie rozgromiło Crvene zvezda Esports. To oznaczało, że Polacy i Francuzi są już pewni awansu i została już tylko walka o pierwsze miejsce. VITB zaczęło ją od porażki na Niemców. Za to AGO Rogue zaprezentowało dwa drafty, które warto przedstawić.

Crvena zvezda Esports 0-1 AGO Rogue

Gangplank / Trundle / LeBlanc / Xayah / Leona – Gwen / Rengar / Ivern / Soraka / Nautilus

Vitality.Bee 1-0 AGO Rogue

Gwen / Lee Sin / Malphite / Xayah / Leona – Jax / Rengar / Sylas / Ivern / Braum

O ile pierwszy draft był totalnym zaskoczeniem, na które Serbowie się nie przygotowali. Dzięki czemu Lucker i spółka w świetnyms tylu zwyciężyli. To w drugim JacTroll i spółka się zaaklimatyzowali. Pszczółki podebrały Gwen oraz zbanowały Sorakę i RGO nie miało już argumentów do wygrania tej mapy. Mimo to ich awans z grupy cieszy i polscy fani mogą być zadowoleni. Już w piątek o 17:00 AGO Rogue zagra serię BO5 z Bifrost. Dzień wcześniej LDLC OL podejmie X7 Esports i mówi się, że jest to przedwczesny finał. A w sobotę i w niedzielę zobaczymy starcia: Karmine Corp kontra UOL Sexy Edition i Vitality.Bee kontra Fnatic TQ. Szerszy opis par ćwierćfinałowych już niebawem u nas.