Vitality bez większych problemów pokonało Roccat i zdobyło kolejne punkty w tej edycji EULCS. Bardzo dobrze w spotkaniu zaprezentował się Vander.

 

Team Vitality

France Cabochard – Rumble
France Djoko – Rek'sai
Norway Nukeduck – Kog'maw
France Steeelback – Jhin
Poland Vander – Tahm Kench

vs.

Team ROCCAT

Kennen – Phaxi Slovenia
Warwick – Pridestalker Netherlands
Corki – Betsy Malaysia
Caitlyn – Hjarnan Sweden
Lulu – Wadid Korea, Republic of

Vitality już od pierwszych minut spotkania radziło sobie lepiej od rywala. Potężną przewagę nad swoim rywalem na lini zbudował Cabochard, którego Rumble w tym spotkaniu był nie do zatrzymania. Dodatkowo sporo presji wywierała na mapie dolna linia, zwłaszcza Vander, którego Tahm Kench posłużył do zdobycia pierwszych struktur.

Dopiero zmasowany atak na dolną aleję w wykonaniu Roccat pozwolił im odpowiedzieć. Umiejętność ostateczna Pridestalkera sprawiła, że duet Vitality znalazł się w potrzasku i musiał uznać wyższość rywala. To była jedyna sytuacja w tym spotkaniu, w której drużyna czerwona zdołała wykorzystać Warwicka. W kolejnych minutach spotkania Vander i Djoko bez większych problemów byli w stanie zanegować leśnika Roccat w walkach drużynowych.

Prawie z każdego starcia lepiej wychodzili zawodnicy drużyny czerwonej i w miarę szybko odbudowali swoją przewagę. Jej nie oddali już do końca spotkania, dominując rywala. Roccat zupełnie nie potrafiło sobie poradzić z obrażeniami, jakie zadawali Kog'Maw i Rumble w środkowym etapie gry. Vitality potrzebowało niecałe 36 minut, żeby zakończyć pierwszą mapę.

 

Team ROCCAT

Slovenia Phaxi – Renekton
Netherlands Pridestalker – Elise
Malaysia Betsy – Syndra
Sweden Hjarnan – Varus
Korea, Republic of Wadid – Bard

vs.

Vitality

Shen – Cabochard France
Olaf – Djoko France
Corki – Nukeduck Norway
Caitlyn – Steeelback France
Tahm Kench – Vander Poland

Vitality znowu zdecydowało się na dosyć niestandardową kompozycję, ale po raz kolejny świetnie sobie z nią poradzili. Od początku spotkania dobrą dyspozycje na lini prezentował Nukeduck, który niedługo potem przekierował swoją przewagę na pozostałe aleję.

Gracze Roccat jednak jako pierwsi wyszli na prowadzenie w złocie. Pridestalker ze swoją Elise wyszukiwał okazję dla zespołu do zdobycia kolejnych celów mapy i pomimo posiadaniu jedynie trzech zabójstw na swoim koncie w 20 minucie, Roccat miało już zniszczone cztery wieże wroga.

Chwilę później dało o sobie znać połączenie Shena i Olafa. Za sprawą bardzo mocnej inicjacji od Djoko Vitality zainicjowało walkę drużynową, z której wyszli obronną ręką. Od tego momentu rozpoczęła się dominacja drużyny Vandera, a ich rywale nie doszli już do głosu w tym spotkaniu.

Perfekcyjne spotkanie rozegrał Nukeduck i Djoko, którzy wykorzystując mobilność swoich bohaterów raz po raz wyłapywali zagubionych rywali i zdobywali kolejne zabójstwa na konto swojego zespołu.