Roccat w swoim ostatnim spotkaniu letniego splitu EU LCS zdołało pokonać Misfits 2:0. Było to spotkanie pełne niespodziewanych decyzji.

Team ROCCAT

Sweden Hjarnan – Heimerdinger
Korea, Republic of Wadid – Lee Sin
Slovenia Phaxi – Ekko
Netherlands Pridestalker – Draven
Malaysia Betsy – Nunu

vs.

Misfits

Kayle – Alphari United Kingdom
Master Yi – Maxlore United Kingdom
Orianna – PowerOfEvil Germany
Kalista – Hans sama France
Kled – IgNar Korea, Republic of

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte i obfitowało w sporą ilość zabójstw. Bardzo ciekawy styl gry pokazał Maxlore, który starał się odpowiadać na zagrania Wadida i wyszło mu to bardzo dobrze. W 19 minucie miał już na swoim koncie 7 zabójstw i posiadał w swoim plecaku najwięcej złota ze wszystkich graczy na mapie. Niestety w międzyczasie jego rywale byli w stanie zniszczyć 6 wież.

Misfits nie potrafiło wykorzystać kompozycji, która była oparta o Mastera Yi i przegrywali kolejne starcia z przeciwnikami. Wadid świetnie odnalazł się w lesie, raz po raz wykorzystywał umiejętność ostateczną Lee Sina, żeby ukarać źle ustawionych rywali. Najwięcej takowych błędów pozycyjnych popełniał PowerofEvil, który ze względu na to, że grał Orianną, nie był w stanie uciekać przeciwnikom. Po niespełna 30 minutach gry Roccat zdobyło pierwszy punkt.

Misfits

France Hans Sama – Lucian
Korea, Republic of IgNar – Lee Sin
Germany PowerOfEvil – Lux
United Kingdom Alphari – Yasuo
United Kingdom Maxlore – Malphaite

vs.

Team ROCCAT

Nasus – Betsy Malaysia
Jarvan IV – Phaxi Slovenia
Karthus – Hjarnan Sweden
Vayne – Wadid Korea, Republic of
Gragas – Pridestalker Netherlands

Na drugą mapę także zawodnicy Misfits zdecydowali zamienić się pozycjami i jedynie Powerofevil wypełniał swoją bazową rolę. Początek spotkania ewidentnie należał właśnie do niemieckiego mid-lanera, który bez większych problemów wypracował sobie przewagę nad Karthusem, a następnie rozpoczął poszukiwania kolejnych zabójstw, jednak w tym zadaniu przeszkodziła mu umiejętność ostateczna jego rywala.

Od 20 minuty zaskakująco gracze Roccat zaczęli odrabiać straty w złocie do rywala. Misfits nie potrafiło efektywnie wykorzystać wybranego przez siebie Yasuo, dodatkowo za sprawą Phaxiego Hans Sama miał sporą stratę w złocie. Od momentu odzyskania kontroli nad grą gracze Roccat w niecałe 10 minut byli w stanie zakończyć spotkanie swoją wygraną i zapewnić sobie bilet na zasłużone wakacje.