Po trzech szybkich mapach Misfits zapewniło sobie wygraną na Roccat, która umocniła ich na trzeciej pozycji. W barwach zwycięskiej drużyny grał Maxlore, który do niedawna reprezentował ich przeciwników.

 

Misfits

United Kingdom Alphari – Rumble
United Kingdom Maxlore – Lee Sin
Germany PowerOfEvil – Viktor
France Hans Sama – Xayah
Korea, Republic of IgNar – Bard

vs.

Team ROCCAT

Galio – Phaxi Slovenia
Kha'Zix – Pridestalker Netherlands
Vladimir – Betsy Malaysia
Kalista – Hjarnan Sweden
Rakan – Wadid Korea, Republic of

Gra Misfits praktycznie od początku wydawała się chaotyczna i niespokojna. Na pierwszy plan wyszedł przede wszystkim ich brak zgrania. Najlepszym przykładem na to była sytuacja, kiedy to Maxlore wykopał Galio z umiejętności ostatecznej Alphariego.

Maxlore starał się narzucić jak największą presję na górną i środkową linię swojej byłej drużyny, ale zostało to skontrowane rotacjami Phaxiego i Wadida. Dzięki swojej lepsze grze we wczesnym etapie spotkania Roccat zgarnęło pierwszą wieżę oraz smoka.

Misfits nadal gubiło się na mapie, co zaowocowało kolejnymi dziwnymi walkami, które kończyły się na ich niekorzyść. W całym spotkaniu zdobyli oni dwa zabójstwa, ale nie zniszczyli żadnej wieży, ani nie zabili smoka. Roccat podtrzymało bardzo wysoki współczynnik wygranej strony czerwonej w tej edycji europejskich rozgrywek.

 

Misfits

United Kingdom Alphari – Jarvan IV
United Kingdom Maxlore – Lee Sin
Germany PowerOfEvil – Cassiopeia
France Hans Sama – Varus
Korea, Republic of IgNar – Thresh

vs.

Team ROCCAT

Galio – Phaxi Slovenia
Kha'Zix – Pridestalker Netherlands
Taliyah – Betsy Malaysia
Kog'Maw – Hjarnan Sweden
Blirzcranck – Wadid Korea, Republic of

Misfits postanowiło wykorzystać błąd rywala, jakim było wybranie zbyt słabej kompozycji na wczesny etap gry. Mając kontrolę nad górną i dolną linią, drużyna zdecydowała się grać bliżej środka mapy i tam wywierać presje. Dzięki temu PowerOfEvil dostał sporo zabójstw i był dużym problemem dla przeciwników.

Wykorzystując presję Cassiopeii, Misfits zdobyło pierwszą wieżę, oraz smoka. Roccat zostało zmuszone do bardzo defensywnej gry. Najgorzej wyszedł na tym Pridestalker, który nie dość, że miał negatywne statystyki, to jeszcze zupełnie nie mógł wykorzystać potencjału swojego bohatera.

Nowa drużyna Maxlore nie zatrzymywała się i parła do prozdu, bardzo dobrze rotując po mapie i wykorzystując błędy przeciwników, zdobywali kolejne cele na mapie. Do 20 minuty zostały wyczyszczone praktycznie wszystkie wieże z mapy czerwonej drużyny.

Kolejna pułapka w wykonaniu Misfits pozwoliła im zabić Nashora, którego wzmocnienie przesądziło o wyniku spotkania. Kog'Maw mając dwa przedmioty, nie był w stanie zadać odpowiednich obrażeń, nie wspominając już o Taliyah i Kha'zixie, którzy mieli o wiele mniej złota od przeciwników.

 

 

Misfits

United Kingdom Alphari – Shen
United Kingdom Maxlore – Zac
Germany PowerOfEvil – LeBlanc
France Hans Sama – Varus
Korea, Republic of IgNar – Tahm Kench

vs.

Team ROCCAT

Galio – Phaxi Slovenia
Kha'Zix – Pridestalker Netherlands
Vladimir – Betsy Malaysia
Jinx – Hjarnan Sweden
Thresh – Wadid Korea, Republic of

Roccat zdecydowało się po raz kolejny zagrać kompozycje pod późniejszy etap gry. Misfits powtórzyło schemat z poprzedniej mapy i zagrało agresywnie dookoła środkowej lini. PowerOfEvil, który grał LeBlanc, skorzystał na tym bardzo mocno i potem przekuł to na prowadzenie całej drużyny.

Pridestalker kompletnie nie miał pomysłu, jak odpowiedzieć na grę Maxlore, który był wspierany przez cały swój zespół. Misfits niesamowicie szybko osiągnęło ponad dwa tysiące złota przewagi. Ich przeciwnicy przeszli do głębokiej defensywy, jednak nie byli w stanie powstrzymać utraty wszystkich frontalnych wież.

Zyskując wizję we wrogim lesie IgNar, rozpoczął rotowanie swoim Tahm Kenchem, dzięki czemu bardzo szybko mógł on razem z zespołem podejmować barona.

Ze wzmocnieniem od Nashora Misfits zakończyło spotkanie w 25 minucie. Pomimo dużych problemów na pierwszej mapie bardzo dobrą grę pokazali dzisiaj Maxlore i IgNar, których poruszanie się po mapie zapewniło wygraną.

Już za chwilę rozpocznie się spotkanie pomiędzy G2 Esports a Ninjas in Pyjamas. Wszystkie rozgrywki EU LCS możecie śledzić na tym kanale w serwisie Twitch.tv. Komentują Damian „Nervarien” Ziaja oraz Łukasz „Leo” Mirek.