G2 bez większych problemów rozprawiło się z Ninjas in Pyjamas, w ten sposób minimalizując szansę swojego rywala na ominięcie relegacji.

G2 Esports 

Korea, Republic of Expect – Gnar
Korea, Republic of Trick – Elise
Croatia PerkZ – Jayce
Sweden Zven – Varus
Spain mithy – Alistar

vs.

Ninjas in Pyjamas

Maokai – Profit Korea, Republic of
Cho'Gath – Shook Netherlands
Cassiopeia – Nagne Korea, Republic of
Kalista – HeaQ Estonia
Rakan – sprattel Sweden

Ninjas in Pyjamas rozpoczęło stosunkowo dobrze spotkanie, pomimo posiadania wolnego leśnika, byli w stanie utrzymywać wyrównaną sytuację w złocie. Trick starał się grać blisko górnej linii, zapewniając przewagę Expectowi nad jego rywalem. Dobre wykorzystanie teleportacji przez tego drugiego pozwoliło jego formacji zabezpieczyć pierwszego smoka.

Prawdziwe załamanie defensywy NiPu nastąpiło dopiero w piętnastej minucie, kiedy do dzięki świetnej grze Expecta G2 zdołało wygrać pierwsze starcie drużynowe. Od tego momentu podopieczni NicoThePico nie mogli kontynuować otwartej grze i musieli się cofnąć do defensywy. G2 bardzo dobrze wykorzystało przewagę, jaką zapewnili wcześniej Gnarowi i rozpoczęli grę w klasycznym ustawieniu 1-3-1. Ninjas in Pyjamas było w tym momencie bezbronne, pomijając już fakt, że nie mogli sobie poradzić z Expectem, to także pojedynki 1 na 1 z Perkzem były poza zasięgiem beniaminka. NiP starał się szukać okazji do potyczek, jednak żadnej nie potrafili wygrać, co finalnie przyczyniło się do ich porażki po 33 minutach gry.

 

G2 Esports 

Korea, Republic of Expect – Cho'Gath
Korea, Republic of Trick – Zac
Croatia PerkZ – LeBlanc
Sweden Zven – Lucian
Spain mithy – Alistar

vs.

Ninjas in Pyjamas

Maokai – Profit Korea, Republic of
Jarvan IV – Shook Netherlands
Orianna – Nagne Korea, Republic of
Kalista – HeaQ Estonia
Trundle – sprattel Sweden

Ninjas in Pyjamas zagrało bardzo dziwnie w ekranie wyboru bohaterów, pozwalając przeciwnikom zabrać Cho'Gatha i Zaca. Odpowiedzią na tych dwóch potężnych bohaterów miał być Jarvan IV w rękach Shooka, ale od pierwszych minut to Trick wywierał więcej presji od swojego rywala. Przy współpracy ze swoim leśnikiem Perkz zdobył dwa pierwsze zabójstwa, kompletnie miażdżąc możliwości kontrolowania mapy przez NiP.

Od tego momentu NiP zaczął mieć spore problemy z odpowiedzią na ruch rywala, jednak w dalszym ciągu starali się grać w otwarte karty z przeciwnikiem. W ten sposób G2 zdobyło bardzo dużą przewagę w złocie i mogli swobodnie dyktować warunki gry. Przez całe spotkanie beniaminek LCS zdołał zniszczyć tylko jedną wieżą i został kompletnie zmasakrowany przez nadal urzędujących Mistrzów Europy.