Szata Maga pokonała Ninjas in Pyjamas i tym samym zagwarantowała sobie pierwsze miejsce w fazie play-in oraz bezpośredni awans do głównej fazy EU Masters.

Ninjas in Pyjamas

Denmark Doxy ‒ Poppy
Denmark Maxi ‒ Xin Zhao
Sweden Larssen ‒ Galio
Sweden XDSMILEYs6T ‒ Tristana
Finland H1IVA ‒ Alistar

vs.

Szata Maga

Gnar ‒ Agresivoo Poland
Skarner ‒ T4nky Poland
Zilean ‒ Roison Poland
KaiSa ‒ Defles Poland
Shen ‒ Erdote Poland

Ninjas in Pyjamas tym razem zdecydowało się na agresywnego leśnika i celem formacji ze Szwecji było przejęcie kontroli nad grą już w pierwszych minutach meczu. Polska formacja tym razem nie mogła wybrać Ezreala i na dolnej alejce pojawiła się KaiSa. Początkowo reprezentanci Skandynawii swobodnie kontrolowali sytuację na mapie za sprawą bardzo agresywnej gry Maxiego. Dodatkowo Larssen dominował nad Roisonem pod względem zabitych stronników i tym samym to właśnie NiP miało przewagę w złocie. Gracze z Polski czekali do środkowego etapu spotkania i grali bardzo ostrożnie, ale taki styl gry kosztował ich oddanie pierwszych struktur.

Polacy świetnie grali na czas i odpowiadali na zagrania przeciwnika, dzięki czemu ostatecznie dotrwali do 20 minut gry ze stratą zaledwie 1000 sztuk złota. Błąd T4nkyego pozwolił rywalom podejść do barona, ale niesamowite użycie umiejętności ostatecznej Gnara przez Agresivoo pozwoliło jego formacji odwrócić losy spotkania, wygrać walkę zespołową i ostatecznie ukraść wzmocnienie od barona. Od tego momentu to formacja z Polski w pełni dyktowała warunki gry. Drużyna Roisona szybko zniszczyła wrogi inhibitor, ale przez kolejne kilka minut nie mogli przebić się do wrogiego nexusa. Dopiero powrót barona wymusił na zawodnikach Ninjas in Pyjamas wyjście z bazy. Na to czekali gracze Szaty Maga, którzy natychmiast doprowadzili do walki drużynowej. W niej Defles zdobył pięć zabójstw i tym samym polska formacja zameldowała się na pierwszym miejscu w grupie.