Niestety, zawodnikom Szaty Maga nie udało powtórzyć się dzisiejszego sukcesu Illuminar Gaming. Starcie z hiszpańskim MAD Lions zakończyło się szybką porażką Deflesa i spółki.

Szata Maga

Poland Agresivoo ‒ Gnar
Poland t4nky ‒ Gragas
Poland Roison ‒ Zilean
Poland Defles ‒ Ezreal
Poland Erdote ‒ Shen

vs.

MAD Lions

Poppy ‒ Werlyb Spain
Aatrox ‒ Selfmade Poland
Yasuo ‒ Nemesis Slovenia
Xayah ‒ Crownshot Slovenia
Rakan ‒ Falco Spain

W trzecim spotkaniu dnia zobaczyliśmy starcie z udziałem w pełni złożonej z Polaków Szatą Maga oraz faworytów do odniesienia zwycięstwa w turnieju, MAD Lions. Pierwsze minuty rywalizacji nie obfitowały w znaczną ilość akcji. Pierwszym wartym odnotowania wydarzeniem było zagarnięcie Infernal Drake’a przez zawodników hiszpańskiej organizacji. Zaszczyt przelania pierwszej krwi trafił w ręce naszych rodaków, jednakże na tym można zamknąć listę ich osiągnięć, albowiem przez pozostały czas meczu to ich rywale przejęli kontrolę nad rozgrywką.

W ciągu kolejnych minut zwycięzcy LVP zagarnęli zewnętrzną fortyfikację przeciwników, a następnie rozpoczęli serię znakomitych wymian. Hiszpańskie lwy w zaledwie kilka chwil wypracowali kilkutysięczną przewagę pod względem ilości posiadanych sztuk złota, a także zwiększyli swoje statystyki za sprawą zdobycia kolejnego Wulkanicznego Smoka. Zawodnicy Szaty Maga byli zagubieni – próba zdobycia Ocean Drake’a wywołał teamfight, którego skutkiem było bezproblemowe zdobycie Barona Nashora przez Selfmade’a i spółkę. Podopieczni Araneae przeprowadzili znakomite uderzenie w bazę Polaków, które niemalże natychmiast pozwoliło na zdobycie drugiego zwycięstwa w fazie grupowej.

Już za chwilę w ramach letniej odsłony European Masters zmierzą się formacje EURONICS Gaming oraz For The Win Esports.