Gracze mousesports pokonali Enclave Gaming i tym samym awansowali do decydującego meczu w fazie play-in, gdzie zmierzą się z Gentside o awans do głównego etapu turnieju.

Enclave Gaming

United Kingdom Rift ‒ Gangplank
Denmark Munchkizz ‒ Sejuani
Viet Nam Eren ‒ Akali
United States Bendy ‒ KaiSa
Lithuania Hadow ‒ Alistar

vs.

mousesports

Camille ‒ Wardain Denmark
Trundle ‒ Inspired Poland
Vel'Koz ‒ Jenax Germany
Jhin ‒ Conjo Netherlands
Braum ‒ Gistick Germany

Inspired od początku spotkania pokazał taką samą dominację nad wrogim leśnikiem, jak w poprzednich starciach. Munchkizz kompletnie nie był w stanie sobie poradzić z polskim leśnikiem. Szybko wypracował pierwsze zabójstwa dla Wardaina, a następnie wykorzystując dobrą grę Gisticka, zabezpieczył wzmocnienie od piekielnego smoka. Chwilę później polski leśnik przy wsparciu Wardaina wyeliminował Muchkizza i tym samym jego formacja miała już 2000 sztuk złota przewagi oraz pełną kontrolę nad mapą. Enclave kompletnie nie potrafiło wykorzystać Akali na środkowej alejce i zapewnić jej odpowiedniej przewagi, a kilka minut później myszy doprowadziły do potężnej walki zespołowej na dolnej alejce, która dała im trzy zabójstwa i drugie wzmocnienie od piekielnego smoka.

Chwilę później doszło do kolejnej potyczki, w której Wardain kompletnie zmasakrował przeciwników i tym samym jego drużyna miała już ponad 6000 sztuk złota przewagi nad rywalami. Chwilę później Inspired zgładził kolejnego piekielnego smoka. Myszy długo nie były w stanie zdobyć wzmocnienia od barona, gdyż Enclave przytomnie kontrolowało wizję i rotacje rywala. Dopiero w 29 minucie drużyna polskiego leśnika wygrała kluczową walkę zespołową i tym samym zdobyła wzmocnienie od Nashora. To był gwóźdź do trumny dla Enclave, które nie było w stanie ochronić własnej bazy.