Misfits Academy nie zdołało pokonać Gentside i tym samym z dwiema porażkami na koncie formacja z Wielkiej Brytanii nie ma już szans na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Gentside

France Brosak ‒ Sion
France Bloody ‒ Sejuani
France Saken ‒ Corki
United Kingdom xMatty ‒ Xayah
Sweden Treatz ‒ Rakan

vs.

Misfits Academy

Ornn ‒ Shikari United Kingdom
Kindred ‒ Affict United Kingdom
Ryze ‒ Energy Norway
Varus ‒ Chrisberg Denmark
Braum ‒ Prosfair United Kingdom

Obie formacje od początku gry były skupione przede wszystkim na walce o dominacje na dolnej alejce. Kompozycja Gentside była minimalnie bardziej uniwersalna i tym samym to zawodnicy Misfits Academy byli zmuszeni do jednego określonego styl gry. Francuzi swobodnie to wykorzystywali i raz po raz przygotowywali odpowiedź na zagranie rywala przy użyciu przewagi na środkowej alejce. Tym samym od początku spotkania to właśnie zawodnicy Gentside swobodnie budowali swoją przewagę i bardzo szybko zgarnęli wzmocnienie od górskiego smoka, które znacząco przyspieszyło tempo spotkania. xMatty i Treatz bardzo szybko zniszczyli pierwszą strukturę na dolnej alejce i tym samym ich formacja mogła swobodnie przejść do środkowego etapu spotkania.

Gracze Misfits Academy starali się grać defensywnie, ale pojawienie się na mapie piekielnego smoka zmusiło ich do bardziej agresywnego zagrania. To doprowadziło do walki zespołowej, w której Brosak zmasakrował rywali, a jego formacja łącznie dopisała cztery zabójstwa do swojego konta. Chwilę później na konta zawodników Gentside powędrowało wzmocnienie od barona i z jego pomocą francuska ekipa w szybkim tempie zniszczyła dwa inhibitory przeciwnika. Od tego momentu zakończenie gry było tylko kwestią czasu. Ostatecznie gracze Misfits zostali zmuszeni do podjęcia walki zespołowej, ale świetne zagranie Treatz doprowadziło do zakończenia tego meczu.