Pierwsze półfinałowe starcie wiosennej odsłony turnieju European Masters pogrzebało szanse MAD Lions na ponowne wzniesienie trofeum. Hiszpańska organizacja uległa rywalom spod szyldu Misfits Premier.

Bieżący weekend przyniesie rozstrzygnięcie w ramach wiosennej odsłony European Masters. Finałowe spotkania turnieju po raz kolejny mają miejsce w brytyjskim Leicester, gdzie rywalizację o tytuł najlepszej formacji poza League of Legends European Championship kontynuowały ekipy MAD Lions, Misfits Premier, Fnatic Rising oraz SK Gaming Prime.

W pierwszym półfinale zmierzyły się formacje pochodzące z Francji oraz Hiszpanii. „Wściekłe Lwy” mierzyły się jednak z problemami kadrowymi, albowiem z uwagi na brak uzyskania wizy do Wielkiej Brytanii nie mógł udać się Pavle „Yoppa” Kostić, zawodnik górnej alei. Omawiana sytuacja z całą pewnością była jedną z przyczyn jednostronnego wyniku wskazującego na wyższość podopiecznych Richarda „Valkrina” Royera.

Drugie spotkanie mające na celu wyłonić finalistę europejskich mistrzostw rozegra się pomiędzy ekipami Fnatic Rising oraz SK Gaming Prime. Rozpoczęcie wielkiego finału zaplanowano niedzielę o godzinie 16:00. Transmisja ze spotkań w języku polskim dostępna jest na kanale Polsat Games w serwsisie Twich.TV.