K1CK Neosurf i AGO ROGUE odniosły zwycięstwa podczas trzeciego dnia głównej fazy European Masters. Dziś natomiast na Summoner's Rift pojawią się wszyscy Polacy występujący w turnieju.

AGO ROGUE od początku przejęło inicjatywę w starciu z SuppUp eSports. Pierwsza krew wpadła na konto Szygendy, który łatwo poradził sobie z klownym w pojedynku 1 vs 1. Z czasem wicemistrzowie Ultraligi skupili się też na obiektach neutralnych, a poza tym, rozpędu nabierał Aphelios w rękach Woolite'a. Polacy otworzyli bazę przeciwnika już w 19. minucie spotkania, lecz niskie paski zdrowia nie pozwoliły im dopełnić formalności. To stało się jednak chwilę później i drużyna Trymbiego mogła cieszyć się z pierwszego triumfu na European Masters.

K1CK Neosurf ponownie oddało w swoim spotkaniu pierwszą krew, lecz Samsung Morning Stars w żaden sposób nie potrafiło przełożyć tego na zbudowanie przewagi. Polacy kontrolowali przebieg meczu, zgarniając po drodze kolejne Heraldy i smoki. Ich łupem padło także wzmocnienie Barona Nashora. Na koncie iBo i spółki widniało 6,000 złota więcej i zespół pomału myślał nad natarciem pod bazę oponenta. Pierwsza próba nie zakończyła się pomyślnie, a co więcej, moment później Włosi po wygranym teamfighcie sami zgładzili Nashora. Wszystko rozstrzygnęło się podczas walki przy Elder Dragonie. Eckas w świetnym stylu skradł tę bestię, lecz przypłacił to życiem, podobnie jak cała jego formacja. Wtedy K1CK spokojnie mogło zakończyć potyczkę.

W grupie podopiecznych delorda doszło do kolejnej niespodzianki z udziałem LDLC OL. Obrońcy tytułu z wiosennej edycji ponieśli drugą porażkę, tym razem uznając wyższość Schalke 04 Evolution. Ponadto, swój pierwszy mecz przegrało mousesports, od którego silniejsze okazało się GamersOrigin.

Dziś odpoczynek od gry mają drużyny z grupy D. Oznacza to, że na Summoner's Rift zobaczymy wszystkich Polaków, którzy występują w fazie grupowej. Po zakończeniu spotkań czeka nas natomiast niemal dwutygodniowa przerwa. Zmagania w ramach European Masters powrócą 9 września.

Harmonogram dzisiejszych meczów wygląda następująco:

  • 18:00 – Samsung Morning Stars vs Schalke 04 Evolution
  • 19:00 – K1CK Neosurf vs LDLC OL
  • 20:00 – WLGaming Esports vs Vodafone Giants
  • 21:00 – 7more7 Pompa Team vs Misfits Premier
  • 22:00 – Movistar Riders vs SuppUp eSports
  • 23:00 – GamerLegion vs AGO ROGUE

Wszystkie mecze z polskim komentarzem można obejrzeć na kanale Polsat Games.