Faza play-in letniej odsłony European Masters powoli dobiega końca. W przedostatnim spotkaniu wieczoru zmierzyły się ekipy Gentside oraz mousesports, natomiast zwycięstwo powędrowało do francuskiej organizacji.

Gentside

France Brosak ‒ Ornn
France Bloody ‒ Sejuani
France Saken ‒ Victor
United Kingdom xMatty ‒ Kai'Sa
Sweden Treatz ‒ Braum

vs.

Mousesports

Urgot ‒ Wardain Austria
Trundle ‒ Inspired Poland
Cassiopeia ‒ Jenax Germany
Jhin ‒ Conjo Netherlands
Soraka ‒ Gistick Germany

Jednym z końcowych wystąpień w ramach fazy play-in letniego European Masters było starcie pomiędzy francuskim Gentside a Mousesports, w którego szeregach występuje polski leśnik, Kacper „Inspired” Słoma. Faza wyborów oraz wykluczeń nie przyniosła zaskoczeń, serwując widzom picki znane z poprzednich spotkań, a także obserwacji innych profesjonalnych rozgrywek League of Legends.

Pierwsza Krew została przelana z udziałem naszego rodaka, który występując jako Trundle, dokonał szybkiego aktu agresji na środkowej alei. Czterysta sztuk złota zasiliło konto Jenaxa, jednakże w skali całej rozgrywki był to jeden z niewielu sukcesów niemieckiej organizacji. Co prawda w ciągu następnych chwil posiedli ulepszenie Mountain Drake’a, jednakże to ich rywale radzili sobie znacznie lepiej.

Dwie szybkie wymiany zakończyły się eliminacjami w wykonaniu postaci generujących obrażenia pod banderą Gentside. Przy użyciu Rift Heralda byli także w stanie zniszczyć pierwszą w grze wieżę, a wkrótce wyrównali licznik zgładzonych smoków za sprawą dokonania egzekucji na Cloud Drake’u.

Do momentu pojawienia się Barona Nashora liczniki złota obu formacji pozostawały zbliżone. Swoiste przełamanie na korzyść xMatty’ego i spółki stanowił teamfight niewiele po dwudziestej minucie, który pozwolił na zdobycie buffa potężnego stwora rezydującego w górnej części rzeki. Zakończenie rywalizacji było zaledwie kwestią czasu, a także znakomitego uderzenia w bazę wroga wyprowadzonego na dolnej alei.

Już za chwilę w ramach European Masters zobaczymy hiszpańsko-szwedzki pojedynek. Vodafone Giants podejmie Ninjas in Pyjamas.