Przegrana z Enclave Gaming sprawiła, że Crvena Zvezda straciła jakiekolwiek szanse na awans do playoffów fazy play-in EU Masters. To oznacza, że jutro rozegrają swoje ostatnie spotkanie w tym turnieju.

Crvena Zvezda

Poland Kackos ‒ Sion
Serbia Ryuzaki ‒ Poppy
Serbia Marrow Ooze ‒ Cassiopeia
Poland Lucker ‒ Xayah
Serbia Tastless ‒ Rakan

vs.

Enclave Gaming

Gangplank ‒ Rift United Kingdom
Gragas ‒ Munckizz Denmark
Ryze ‒ Eren Viet Nam
Ezreal ‒ Bendy United States
Tahm Kench ‒ Hadow Lithuania

Enclave dynamicznie rozpoczęło spotkanie i szybko zastawiona pułapka na Ryuzakiego dała im pierwszą krew i kontrolę nad mapą związaną z problemami wrogiego leśnika. W ciągu kolejnych minut reprezentnaci Wielkiej Brytanii perfekcyjnie to wykorzystywali i zdobywali kolejne zabójstwa, co znacząco powiększyło ich przewagę w złocie. Już po 14 minutach gry zawodnicy Enclave Gaming mieli 6000 sztuk złota przewagi nad swoimi rywalami, a Ryuzaki kompletnie nie był w stanie powrócić do tej gry. W tym momencie wynik spotkania był już praktycznie przesądzony, ale gracze Crvena Zvezda za wszelką cenę starali się walczyć o wygraną, gdyż wiedzieli, że tylko ona przedłuży ich nadzieje na awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Enclave Gaming nie ustrzegło się błędów, a te powoli zaczynali wykorzystywać reprezentanci Bałkanów. Dużo zmieniło się w środkowym etapie spotkania, kiedy to Kackos dołączył do swoich kompanów i razem z nimi zaczął poszukiwać zabójstw. Gracze z Wielkiej Brytanii długo nie byli w stanie podejść pod barona, ale mimo to po 25 minutach gry mieli 12000 sztuk złota więcej od swoich rywali, a dodatkowo zniszczyli ich pierwszy inhibitor. Zakończenie spotkania było już wtedy kwestią czasu i pomimo desperackiej obrony drużyna Kackosa nie była w stanie powstrzymać natarcia rywali z każdej linii i mogła tylko bezradnie patrzeć, jak Rift zadaje ostatnio cios w ich nexus.