Przed nami trzeci dzień fazy grupowej EU Masters. Dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w grupie A, gdzie o miejsce w playoffach walczy WLG Future Perfect z polskim leśnikiem w składzie.

W pierwszym dniu rozgrywek WLG wygrało bardzo ciężkie spotkanie z Random 5. Wczoraj koledzy Behave nie poradzili już sobie tak dobrze i grecka formacja została zmiażdżona przez BIG. Dzisiaj Marcin i spółka podejmą Ventus Esports, które aktualnie ma na swoim koncie bilans 0-2. Wygrana da mistrzom Grecji praktycznie pewne miejsce w najlepszej ósemce turnieju. Trzeba pamiętać jednak, że przed startem turnieju to Ventus Esports było faworytem do zajęcia drugiego miejsca w grupie. Wczorajsze spotkanie na Random 5 odkryło słabości skandynawskiej formacji i praktycznie przekreśliło ich szanse na miejsce w playoffach, co jest ogromny zaskoczeniem, gdyż w poprzedniej edycji turnieju formacja ze Skandynawii zdołała zapewnić sobie miejsce w wielkim finale.

Dzisiaj swoje drugie spotkanie podczas EU Masters rozegrają gracze Rogue Esports Club. Wczoraj zmiażdżyli outsiderów z Czech, ale dzisiaj czeka ich o wiele trudniejsze starcie, gdyż zmierzą się z Fnatic Rising. Drużyna Magifelixa bez większych problemów odprawiła wczoraj z kwitkiem graczy Misfits Premier i tym samym pojedynek pomiędzy akademiami Rogue i Fnatic jest solidnym kandydatem do tytułu meczu dnia jak nie całej fazy grupowej. Zwycięzca tego pojedynku będzie ostatnią akademią, która nie doznała jeszcze porażki podczas EU Masters.