Team Vitality wygrało oba spotkania w ramach tiebreak w EU LCS i tym samym gracze tej perforacji zapewnili sobie wyjazd do Madrytu, gdzie zmierzą się w półfinale europejskiego LCS.

G2 Esports

Denmark Wunder ‒ Cho'Gath
Poland Jankos ‒ Gragas
Croatia Perkz ‒ Zoe
Sweden Hjarnan ‒ Xayah
Korea, Republic of Wadid ‒ Rakan

vs.

Team Vitality

Jarvan IV ‒ Cabochard France
Poppy ‒ Kikis Poland
Galio ‒ Jiizuke Italy
Ezreal ‒ Attila Portugal
Braum ‒ Jactroll Poland

Po fazie wyboru bohaterów trener Team Vitality – YamatoCannon przyznał w krótkim wywiadzie, że popełnił błąd z wyborem Poppy do lasu, gdyż planował wysłać tego bohatera na górną alejkę. Kikis wydawał się tym nie przejmować i od początku spotkania szukał okazji do zbudowania przewagi dla swojej formacji. Obja leśnicy byli bardzo aktywni na mapie, co ostatecznie doprowadziło do pierwszego większego starcia na górnej alejce, gdzie spotkali się Kikis i Jankos. Lepiej z tego pojedynku wyszli gracze Vitality, którzy natychmiast wykorzystali umiejętność ostateczną Galio i doprowadzili do sytuacji trzech na dwóch. W tej sytuacji Jankos musiał zacząć grać ostrożniej, przez co oddał więcej pola swoim rywalom. Ta sytuacja natychmiast została wykorzystana przez graczy Vitality, którzy stopniowo budowali przewagę na swoją korzyść.

W środkowym etapie spotkania gracze Vitality nie ustrzegli się błędu, który częściowo roztrwonił ich przewagę, ale w dalszym ciągu to oni kontrolowali sytuację na mapie. Ostatecznie zdołali zgładzić barona za sprawą bardzo dobrej gry Jiizuke i Cabocharda na bocznych liniach. Chwilę później Jactroll po brawurowym zagraniu został wysłany do bazy, ale utorował swojej formacji drogę do zniszczenia pierwszego inhibitora w tym spotkaniu. Od tego momentu gracze G2 zaczęli się gubić, a ich przeciwnicy swobodnie kontrolowali sytuację na mapie. Kilka minut później Jiizuke razem z Cabochardem wyeliminowali Wundera i otworzyli swoim kompanom drogę do kolejnego barona. Z jego pomocą Jactroll i kompani zagwarantowali sobie miejsce w półfinale europejskiego LCS.