Powoli zbliżamy się do końca rundy zasadniczej wiosennego splitu EU LCS. Specjalnie dla was wraz z serwisem FORTUNA przygotowaliśmy drugą część analizy spotkań dziewiątej kolejki najlepszej europejskiej ligi.

Unicorns of Love (1.04) – Origen (7.2)

Drugi mecz dzisiejszego dnia to kolejna okazja Origen do bicia rekordów. Wynik jedenastu porażek w tym splicie EU LCS jest porażający i tylko pokazuje jak bardzo duże szanse ma dziś Unicorns of Love. Zupełnie nic nie zapowiada na to, że drużyna Jakuba 'Cinkrof' Rokickiego obudzi się ze snu zimowego i rozegra najlepszy mecz w swojej historii i to przeciwko tak dobremu zespołowi. Jednorożce zajmują obecnie pierwsze miejsce w drugiej grupie z ośmioma zwycięstwami i tylko dwoma porażkami na swoim koncie. Dzisiejsza ewentualna wygrana z Origen to obowiązek dla UoLu.

H2K (1.1) – Team Vitality (4.25)

Kolejne spotkanie z cyklu „zwycięzca jest jeden i będzie to H2K”. Bardzo słaba forma Vitality w tym splicie to kolejna szansa dla drużyny Marcina „Jankos” Jankowskiego na dogonienie Unicorns of Love. Mimo wizualnie gorszego splitu w porównaniu do poprzedniego, wciąż liczą się oni w walce o mistrzostwo, gdyż zapewnili już sobie udział w playoffach. Nie oznacza to jednak, że odpuszczą to starcie, gdyż tuż za nimi znajduje się Splyce czyhające na okazję do wskoczenia na drugą pozycję w grupie B.

Fnatic (1.33) – Giants Gaming (2.78)

Ostatnie spotkanie dziewiątej kolejki EU LCS także nie powinno zaskoczyć nas w żaden sposób. Mimo tego, że Fnatic znajduje się ostatnio pod formą, to są oni wciąż o wiele lepszą ekipą niż słabo grające ostatnimi czasy Giants. Mecz prawdopodobnie będzie wyrównany i spodziewać możemy się remisu, ale będzie to zależne od tego jak zaprezentuje się dziś jungler Fnatic, a także jakich wyborów postaci podejmą się zawodnicy tej drużyny. Nie należy skreślać Giants, jednak wciąż nie są oni faworytami w tym spotkaniu.

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie wszystkie spotkania w ramach EU League Championship Series. Wszystkie kursy znajdujące się obok nazw drużyn zostały zaczerpnięte z tego źródła.