Spotkania dzisiejszego wieczoru otworzyło starcie pomiędzy Team Vitality i H2K. Przebieg rywalizacji był niezwykle ekscytujący, jednakże cały jej przebieg jednoznacznie wskazywał na wyższość Kikisa i spółki.

Team Vitality

France Cabochard ‒ Jarvan IV
Poland Kikis ‒ Taliyah
Italy Jiizuke ‒ Galio
Portugal Attila ‒ Miss Fortune
Poland Jactroll ‒ Alistar

vs.

H2K

Gnar ‒ Smittyj Germany
Sejuani ‒ Caedrel United Kingdom
Ryze ‒ Selfie Poland
Draven ‒ Sheriff Czech Republic
Tahm Kench ‒ Promisq Sweden

Sobotnie spotkania w ramach europejskiego League Championship Series zapoczątkowało starcie pomiędzy Team Vitality a H2K. Podczas etapu wyborów oraz wykluczeń zobaczyliśmy kilka ciekawych picków. Kompozycja drużyny Kikisa opierała się o dobrą możliwość połączenia umiejętności, natomiast Sheriff stawiający na Dravena wywołał niemałe podekscytowanie publiczności.

Mecz od wczesnych minut był prowadzony przez podopiecznych Jacoba „YamatoCannon” Mebdi’ego. Nim minęła piąta minuta rozgrywki, byliśmy świadkami świetnego zagrania w wykonaniu Jactrolla i spółki – rotacja z jungli oraz środkowej alei na dolną część mapy pozwoliła na natychmiastowe wyeliminowanie przeciwników, sprawnie rozpoczynając działania mające na celu przejęcie kontroli nad rywalizacją.

Wraz z biegiem spotkania widoczny stał się plan Mateusza Szkudlarka, który zamierzał działać wokół linii należącej do Attili, nie tylko sprawnie eliminując rywali, lecz także pełniąc kontrolę nad pojawiającymi się w okolicy Smokami. Dzięki temu we wczesnym etapie rozgrywki zagwarantowali sobie wsparcie ze strony Infernal oraz Ocean Drake’ów.

Choć wydawało się, że rozgrywka sprawnie znajdzie swój koniec, zawodnicy spod szyldu H2K zdołali wprowadzić do niej niemało zamieszania. Wykluczenie dwóch rywali w dwudziestej minucie pozwoliło im na sięgnięcie po Nashora. Śmierć potężnego stwora nie zagwarantowała im jednak możliwości obrócenia losu meczu, a raczej skutecznie go przedłużyła.

Ostatecznie zawodnicy Team Vitality dopisali zwycięstwo na swoje konto zaledwie chwilę później. Zrujnowana baza ich rywali uległa wystawieniu na atak, gdy Selfie i spółka zamierzali podejść do kolejnej walki z Baronem. Właśnie wtedy osamotniony Nexus stał się znakomitym celem na atak, który został przeprowadzony przez Cabocharda i Jiizuke.

Spotkania EU LCS niezmiennie komentuje Damian „Nervarien” Ziaja na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.