Podczas trzeciego starcia wieczoru zobaczyliśmy rywalizację pomiędzy Team ROCCAT a Unicorns of Love. Występujące w osłabieniu „Jednorożce” prędko zostały zmuszone do uznania wyższości swoich rywali.

Team ROCCAT

Korea, Republic of Profit ‒ Dr Mundo
Sweden Memento ‒ Camille
Korea, Republic of Blanc ‒ Zoe
Estonia HeaQ ‒ Vladimir
Norway Norskeren ‒ Pyke

vs.

Unicorns of Love

Jarvan IV ‒ WhiteKnight Finland
Alistar ‒ Kold Denmark
Kai'Sa ‒ Exileh Germany
Heimerdinger ‒ Neon Czech Republic
Morgana ‒ Totoro Korea, Republic of

Trzecie starcie wieczoru przyniosło nam rywalizację pomiędzy Team ROCCAT a Unicorns of Love. Dotychczasowe wyniki zespołów pozostają zbliżone – Blanc i spółka posiadają trzy zwycięstwa oraz taką samą ilość przegranych, gdy na koncie ich rywali widnieje jedna porażka więcej. Podczas Champion Selectu po raz kolejny zobaczyliśmy tzw. funnel strategy; tym razem została ona oparta o Kai’Sę, która była wspierana przez duńskiego leśnika grającego jako Alistar. Faktem wartym zauważenia jest brak Samuxa, którego z powodu choroby zastąpił Neon.

Zaledwie na kilka chwil po rozpoczęciu walki na Summoner’s Rift, do głosu doszedł Memento, który wraz z kolegami wyeliminował Exileha oraz Kolda. Znakomite otwarcie dla zawodników ROCCAT pozwoliło im na zdobywanie kolejnych sukcesów. Były to nie tylko zabójstwa, lecz także objectivy – chociażby pierwsza zniszczona w grze fortyfikacja, Mountain Drake oraz Rift Herald.

Równo z wybiciem dwudziestej minuty HeaQ i spółka posiadali niemal pięć tysięcy sztuk złota przewagi, a także znacząco przybliżali się w kierunku domknięcia starcia. W tej materii niezwykle cenne okazałoby się zdobycie Barona Nashora. Ten sukces udał się jednak zawodnikom Unicorns of Love, którzy niemalże natychmiastowo zostali zrównani z ziemią przez swoich przeciwników.

Walka ostatecznie dobiegła końca zaledwie chwilę później. Wygrana walka drużynowa pozwoliła przedstawicielom Team ROCCAT na wdarcie się do wrogiej bazy, a następnie zniszczenie znajdującego się tam Nexusa.

Mecze europejskiego League Championship Series w języku polskim komentuje Damian „Nervarien” Ziaja na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.