Odświeżone H2K Gaming podjęło Team ROCCAT w drugim spotkaniu szóstego tygodnia letniego splitu EU LCS. Powrót Caedrela nie przysłużył się jednak ekipie, która pozostaje bez zwycięstwa w rozgrywkach.

H2K Gaming

Germany Smittyj ‒ Aatrox
United Kingdom Caedrel ‒ Kindred
Netherlands Shook ‒ Morgana
Czech Republic Sheriff ‒ Kai'Sa
Sweden promisq ‒ Alistar

vs.

Team ROCCAT

Dr. Mundo ‒ Profit Korea, Republic of
Camille ‒ Memento Sweden
Orianna ‒ Blanc Korea, Republic of
Varus ‒ HeaQ Estonia
Tahm Kench ‒ Norskeren Norway

Zmiana personalna, jaką wprowadziło H2K Gaming zagwarantowała odmienny przebieg fazy draftu. Pod nieobecność Selfiego, którego zastąpił Shook, ekipa musiała znaleźć nową strategię. Okupujące ostatnie miejsce w tabeli drużyna zdecydowała się powierzyć losy gry Sheriffowi – czeski strzelec wybrał dla siebie Kai'Sę, postać zdolną do samodzielnego odniesienia zwycięstwa. Team ROCCAT postanowiło zaś utworzyć kompozycję bogatą w obrażenia obszarowe.

Pierwsze kilkanaście minut starcia toczyło się w żółwim tempie. Choć już po upływie 180 sekund Caedrelowi udało się podjąć walkę z Memento, to doskonała rotacja Norkserena uratowała szwedzkiego leśnika. Po tym incydencie, wszyscy zawodnicy postanowili przejść do pasywnej rozgrywki. Obie drużyny spokojnie poruszały się po mapie, unikając niepotrzebnych starć. Przed dwudziestą minutą obejrzeliśmy zaledwie dwa zabójstwa, a H2K Gaming zdawało się czekać, aż potrzebne przedmioty zakupi Sheriff.

Wraz z przyrostem siły czeskiego strzelca, potencjał Team ROCCAT również wzrastał. Spokojne wczesne fazy gry okazały się, ku uciesze kibiców, jedynie ciszą przed nadchodzącą burzą. ROCCAT znacznie lepiej rotowało od H2K po mapie, zdobywając wieże praktycznie za darmo. Shook i spółka próbowali powstrzymać oponentów, lecz walka, która rozegrała się na środkowej alei okazała się zabójcza dla ekipy. Pomimo tego, iż Blanc kompletnie nie trafił swojej umiejętności specjalnej, zawodnicy Team ROCCAT kompletnie roznieśli rywali, eliminując czterech z nich, co pozwoliło Kotom zdobyć wzmocnienie Barona Nashora. Znajdując się nadal na fali tej potyczki, zespół Memento wdarł się bezpardonowo do bazy H2K i spokojnie zakończył spotkanie.