Splyce w spotkaniu zamykającym szósty tydzień rozgrywek w ramach europejskiego LCS zaskakująco rozbiło Misfits. Konsekwentna gra wokół przygotowanej zawczasu taktyki sprawiła, że Misfits nie miało większych szans w tym meczu.

Splyce

Romania Odoamne ‒ Gragas
Romania Xerxe ‒ Trundle
Belgium Nisqy ‒ Zoe
Denmark Kobbe ‒ Jhin
United Kingdom kaSing ‒ Zilean

vs.

Misfits Gaming

Jarvan IV ‒ Alphari United Kingdom
Graves ‒ Maxlore United Kingdom
Orianna ‒ Sencux Denmark
Ezreal ‒ Hans Sama France
Morgana ‒ Mikyx Slovenia

Xerxe był w stanie zapewnić pierwszą krew w bardzo wczesnym etapie spotkania. Od tego momentu Maxlore grał strasznie ostrożnie, gdyż wiedział, że jeżeli Splyce zdobędzie przewagę w środkowym etapie spotkania, to jego formacji ciężko będzie powrócić do tej potyczki. Kilka minut później Hans Sama i Mikyx w sytuacji dwóch na dwóch wypracowali zabójstwo i dzięki temu Misfits zaczęło powoli odrabiać straty. W 20 minucie gracze Misfits byli w stanie wygrać starcie zespołowe i zabezpieczyć piekielnego smoka. Tym samym to formacja Maxlore wyszła na prowadzenie w złocie, ale w dalszym ciągu nie byli w stanie kontrolować sytuacji na mapie.

W środkowym etapie spotkania obie formacje grały bardzo zachowawczo i starały się nie oddać pola rywalom. Tym samym przez ponad 18 minut mogliśmy oglądać, jak obie drużyny walczyły o kontrolę nad baronem. Ostatecznie w 38 minucie spotkania doszło do walki drużynowej, w której Kobbe w pełni wykorzystał siłę swojego bohatera. Chwilę później zniszczyli inhibitor przeciwnika, a dodatkowo wyeliminowali Alphariego po jego fatalnym błędzie. To wszystko pozwoliło Splyce zakończyć to spotkanie wygraną.