Splyce zaskakująco rozbiło Giants Gaming w spotkaniu inaugurującym piątą kolejkę europejskiego LCS. Tym samym obie formacje zrównały się ze sobą w tabeli pod względem punktów.

Giants Gaming

Korea, Republic of Ruin ‒ Gangplank
France Djoko ‒ Jax
Malaysia Betsy ‒ Ryze
France Steelback ‒ Twitch
Belgium Targamas ‒ Janna

vs.

Splyce

Camille ‒ Odoamne Romania
Zac ‒ Xerxe Romania
Orianna ‒ Nisqy Belgium
Xayah ‒ Kobbe Denmark
Lulu ‒ KaSing United Kingdom

Giants podczas wyboru bohaterów zdecydowało się skupić na późnym etapie spotkania. Ich pierwszym wyborem był Ryze, który w nowym patchu otrzymał delikatne zmiany. Riot postanowił zablokować mu możliwość używania umiejętności ostatecznej, kiedy w tym samym momencie miał na sobie aktywny efekt Zhonyi. Chwilę później giganci wybrali Gangplanka także w ciemno. W takiej sytuacji Splyce miało przewagę na dwóch indywidualnych alejkach i dodatkowo ich kompozycja działała super w środkowym etapie spotkania. Koniec końców to Giants musiało szukać bardzo niestandardowych zagrań, żeby zanegować przewagę rywala.

Największym problemem okazała się być dolna alejka, gdzie Steelback bardzo mocno przegrywał w farmie ze swoim przeciwnikiem. Chcąc nie chcąc to właśnie tam Djoko musiał skierować swoje kroki. Niestety dla jego drużyny pojawił się tam także Xerxe, który skontrował bardzo zachłanne zagranie przeciwnika i zdobył pierwszą krew. Chwilę później Giants zdecydowało się wysłać swojego strzelca i wspierającego na górną linię i doprowadzić do wymiany strukturami. To tylko przyspieszyło środkowy etap gry, gdzie Splyce zdominowało przeciwnika.

Przy użyciu heralda Splyce zniszczyło ostatnią frontalną wieżę i zbudowało dużą kontrolę nad mapą. Giants w obawie przed stratą jakiejkolwiek kontroli wokół barona zdecydowało się wysłać Twitcha na dolną alejkę i w dwie osoby zabić Camille. Losy tej sytuacji bardzo szybko się odwróciły, gdyż to Odoamne zabił obu przeciwników, a w konsekwencji Splyce zniszczyło trzy kolejne struktury przeciwnika. Chwilę później zdołali również zabić barona i przy ogromnej przewadze w złocie szturmem rzucili się na bazę rywala. Giants było kompletnie bez szans i kilka chwil później nexus tej drużyny został zniszczony. Już za chwilę H2K z nowym leśnikiem podejmie Roccat. Transmisja z tego spotkania na kanale Nervariena.