Team Roccat zaskakująco rozbiło G2.Esport w spotkaniu zamykającym piąty tydzień rozgrywek europejskiego LCS. Drużyna Jankosa w całym spotkaniu nie zdołała zdobyć ani jednego zabójstwa.

Team ROCCAT

Korea, Republic of Profit ‒ Rumble
Sweden Memento ‒ Kindred
Korea, Republic of Blanc ‒ Zoe
Estonia HeaQ ‒ Xayah
Norway Norskeren ‒ Rakan

vs.

G2 Esports

Urgot ‒ Wunder Denmark
Trundle ‒ Jankos Poland
Lucian ‒ Perkz Croatia
Swain ‒ Hjarnan Sweden
Fiddlesticks ‒ Wadid Korea, Republic of

Początek spotkania nie mógł ułożyć się lepiej dla Roccat. Memento świetnie odpowiedział na agresję Jankosa na górnej alejce i tym samym zdobył tym samym pierwszą krew. Od tego momentu to właśnie leśnik Team Roccat dyktował warunki na mapie, a polski zawodnik był zmuszony do ostrożnej gry, gdyż jego rywal miał nad nim widoczną przewagę. Roccat w pełni to wykorzystywało i chwilę później Profit pojawił się na środkowej alejce, dzięki czemu zapewnił kolejne zabójstwo dla swojej formacji. Tym samym po 5 minutach gry koty miały już 1000 sztuk złota przewagi. Od tego momentu koty już w pełni kontrolowały mapę i w 13 minucie zdecydowały się zanurkować pod wieżę na górnej alejce. Tym samym zdobyli oni kolejne zabójstwo oraz zniszczyli pierwszą strukturę.

Drużyna Jankosa bezskutecznie starała się odrobić straty i z czasem oddawali kolejne zabójstwa na konto Team Roccat. Ostatecznie w 26 minucie gry Memento razem ze swoimi kompanami dopadli do barona i go wyeliminowali, dzięki czemu przejęli kluczowe wzmocnienie. G2 za wszelką cenę starało się powstrzymać swoich przeciwników, ale mając 10000 sztuk złota mniej od rywala, nie byli w stanie długo się utrzymać. Wkrótce Roccat doprowadziło do ostatecznej walki zespołowej, która przesądziła o ich wygranej.