Zawodnicy Misfits Gaming podtrzymują serię zwycięstw. W starciu przeciwko Team ROCCAT zatriumfowali po raz dziewiąty z rzędu, umacniając swoją pozycję u góry tabeli wyników.

Team ROCCAT

Korea, Republic of Profit ‒ Dr Mundo
Sweden Memento ‒ Kindred
Korea, Republic of Blanc ‒ Swain
Estonia HeaQ ‒ Ezreal
Norway Norskeren ‒ Braum

vs.

Misfits Gaming

Gangplank‒ Alphari United Kingdom
Gragas ‒ Maxlore United Kingdom
Yasuo ‒ Sencux Denmark
Lucian ‒ Hans Sama France
Alistar ‒ Mikyx Slovenia

Champion Select starcia pomiędzy team ROCCAT a Misfits Gaming z całą pewnością nie ucieszył sympatyków niekonwencjonalnych zagrań. Oba zespoły postawiły na sprawdzone w obecnej mecie możliwości. Czynnikiem wartym wyróżnienia jest ilość Teleportów w spotkaniu – na dziesięciu graczy aż połowa z nich zdecydowała się na wybór wspomnianej umiejętności przywoływacza.

Przez wczesne, długie minuty spotkania „Króliczków” swoją kontrolą nad rozgrywką udowadniały, że posiadanie przez nich pierwszego miejsca w tabeli wyników nie jest w żadnym wypadku pomyłką. Od samego początku rywalizacji na Summoner’s Rift sprawnie trzymali pieczę nad przebiegiem rozgrywki, dopisując na swoje konto wszystkie najcenniejsze objectivy.

Jeszcze w siódmej minucie Sencux i spółka udali się na górną aleję, gdzie zgładzili dwóch rywali. Zabójstwa trafiły na konto midlanera, który zdecydował się na wybór Yasuo. Obecność na jednej linii tak wielu zawodników z jednej drużyny poskutkowało także możliwością sięgnięcia po pierwszą zniszczoną w grze wieżę, czego sprawnie dokonali.

W ciągu następnych chwil ich łupem padł Rift Herald, turret na midzie,  a także Cloud Drake. Do momentu pojawienia się Barona Nashora przedstawiciele Misfits sięgnęli po jeszcze jedną eliminację, a także kolejne zewnętrzne umocnienie rywali. Walka ze stworem została podjęta po kilku chwilach, jednakże nie zakończyła się ona sukcesem. Sprawna reakcja ze strony Blanca i spółki pozwoliła na zabicie Mikyxa, zepchnięcie środkowej alei, a co najważniejsze, udaremniła zdobycie cennego ulepszenia.

Wkrótce zawodnicy ROCCAT doprowadzili do znacznego zmniejszenia przepaści dzielącej obie drużyny. Alphari i spółka, korzystając z ogromnego doświadczenia, zdołali przywrócić spotkanie na korzystne dla siebie tory, dzięki czemu sięgnęli po kolejne, już dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Kolejnym spotkaniem w ramach letniego splitu League Championship Series odbędzie się pomiędzy Unicorns of Love a Fnatic. Mecz w języku polskim skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.