Misfits utraciło w tym tygodniu pozycję samodzielnego lidera. Dwa przegrane spotkania sprawiły, że zrównali się punktami z Fnatic na dwa tygodnie przdz końcem zasadniczej części splitu.

Misfits Gaming

United Kingdom Alphari ‒ Camille
United Kingdom Maxlore ‒ Trundle
Denmark Sencux ‒ Galio
France Hans sama ‒ Vladimir
Slovenia Mikyx ‒ Shen

vs.

FC Schalke 04

Gnar ‒ Vizicsacsi Hungary
Sejuani ‒ Amazing Germany
Vel'Koz ‒ Nukeduck Norway
Lucian ‒ Upset Germany
Alistar ‒ Vander Poland

Już w fazie wyboru bohaterów Misfits pokazało, że nie ufają w swoją starą taktykę, która dała im 9 wygranych gier z rzędu. Po raz pierwszy zdecydowali się zagrać magiem na dolnej alejce, a dodatkowo cała ich kompozycja była oparta o Alphariego, czego do tej pory nigdy nie robili. Schalke w międzyczasie zabezpieczyło kompozycje pod dwa źródła obrażeń, która w walce drużynowej miała się powoli wycofywać. Początkowo Misfits zdołało przejąć kontrolę nad górną częścią lasu przeciwnika i już w 5 minucie spotkania Maxlore i Sencux ruszyli, żeby zanurkować pod wieżę na górnej alejce. Gracze FC Schalke 04 byli już na to przygotowani i idealnie odpowiedzieli przy użyciu teleportacji Upseta, dzięki czemu wygrali walkę drużynową i zyskali przewagę.

Gracze FC Schalke 04 wiedzieli, że po 25 minucie spotkania ich rywale nie będę już tak groźni, więc początkowo grali bardzo ostrożnie i utrzymywali wcześniej zdobytą przewagę. W dużej mierze wymieniali się zabójstwami i celami mapy z przeciwnikami, grając po jej przeciwnej stronie. Ostatecznie drużyna Vandera spokojnie doczekała do 25 minuty i wtedy ruszyli do ataku. Od tego momentu jedyną szansą na wygraną dla Misfits były zagrania dookoła Alphariego, ale on sam nie był w stanie za dużo zrobić z Vizicsacim. Ostatecznie gracze Schalke wygrali walkę drużynową i zdobyli wzmocnienie od barona. Przy jego pomocy utorowali sobie drogę do bazy przeciwnika, gdzie bez większych problemów domknęli spotkanie.