Letnie rozgrywki z całą pewnością nie przebiegły po myśli zawodników reprezentujących H2K. Zawodnicy nie zamierzali się jednak poddawać aż do samego końca, co idealnie pokazało fenomenalne zwycięstwo w starciu przeciwko FC Schalke 04.

H2K

Germany Smittyj ‒ Fiora
United Kingdom Caedrel ‒ Trundle
Poland Selfie ‒ Akali
Czech Republic Sheriff ‒ Ezreal
Sweden promisq ‒ Tahm Kench

vs.

FC Schalke 04

Ryze ‒ Vizicsacsi Hungary
Gragas ‒ Amazing Germany
Aatrox ‒ Nukeduck Norway
Varus ‒ Upset Germany
Rakan ‒ Vander Poland

W drugim spotkaniu dnia zmierzyli się przedstawiciele H2K oraz FC Schalke 04. Skrajne położenie obu drużyn w tabeli wyników jednoznacznie wskazywały na korzyść drużyny Vandera. Podczas champion select przebiegł w zgodzie z utartymi schematami, kilka picków wzbudziło podekscytowanie wśród publiczności – mowa tutaj o Fiorze Smittyja, czy także niedawno odświeżonej Akali, na którą postawił Selfie.

Przez cały swój przebieg, spotkanie nie obfitowało w dużą ilość zabójstw. Pierwsze z nich zobaczyliśmy na górnej alei, gdzie po świetnej interwencji czterysta sztuk złota trafiło na konto Amazinga. Zdobycie First Blooda jednak było jednym z ostatnich osiągnieć, które niemiecki leśnik mógł dopisać na swoje konto przez cały mecz. Szybko doczekaliśmy się odpowiedzi, albowiem kolejna wymiana na topie zakończyła się sukcesem dla Caedrela.

Jedna eliminacja nie wyczerpała jednak listy sukcesów leśnika z Wielkiej Brytanii.  W ciągu kolejnych chwil zagarnął dla swojej drużyny Rift Heralda, z którego pomocą znacznie ułatwił zniszczenie górnej fortyfikacji. Przewaga pod względem ilości posiadanych sztuk złota należała do zawodników H2K, jednakże ich rywale nie pozostawali wobec tego bierni. Na ich korzyść przemawiało zdobycie Mountain Drake’a, a także zniszczenie jednej z wrogich wież.

Przez kolejne chwile nie byliśmy świadkami wielu wymian. Licznik zabójstw, rzecz jasna, wskazywał na korzyść podopiecznych Veterana, jednakże swą przewagę budowali oni za sprawą świetnej kontroli mapy. Swoistym przypieczętowaniem ich dominacji było zdobycie Barona Nashora w trzydziestej minucie spotkania.

Korzystając z cennego ulepszenia, Sheriff i spółka dokonali znakomitego uderzenia w bazę wroga, w ciągu zaledwie chwil doprowadzając do zakończenia spotkania. Zwycięstwo stanowiło nie tylko znakomite zakończenie przygody z letnimi rozgrywkami, lecz może także doprowadzić do sporego zamieszania, jeśli chodzi o poszczególne miejsca u góry tabeli.

Już za chwilę na deskach berlińskiego studia odbędzie się spotkanie pomiędzy Misfits Gaming a Team ROCCAT. Mecz niezmiennie skomentuje Damian „Nervarien” Ziaja na swoim kanale w serwisie Twitch.TV.